Już 15 czerwca zapraszamy na III Powiatową Senioriadę Sportowo – Rekreacyjną. Tym razem impreza odbędzie się w Kozłowie.

 Startujemy o godz. 10.00.  Wszystkie konkurencje prowadzane będą drużynowo. Drużyna składa się z 6 osób

 Zawodnicy będą musieli się zmierzyć z konkurencjami:

 - Podłoga interaktywna – każdy z zawodników z drużyny za pomocą nóg zbija magiczne parasolki wyświetlane na magicznym dywanie.

- Hokejowy tor sprawności seniora – specjalnie przygotowany tor z slalomami do pokonania w jak najszybszym czasie z użyciem kija hokejowego oraz dmuchanej piłki.

- Labirynt – konkurencja polegająca na współpracy poszczególnych osób w drużynie

- Cornhole – konkurencja polega na wrzucaniu woreczków z fasolą do otworu w pochyłej platformie, oddalonej od rzucającego na odległość 5m.

- Strzał do bramki – konkurencja polega na umieszczeniu piłki nogą do mini bramki. Każda osoba z drużyny ma 3 kopnięcia do wykonania. Każdy zdobyty przez drużynę gol jest punktowany.

- Miasteczko ruchu drogowego – jazda rowerem lub hulajnogą.

W III Powiatowej Senioriadzie Sportowo-Rekreacyjnej mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu Nidzickiego powyżej 60 roku życia.

ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW:

- drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan formularza )

- osobiście w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie

ZGŁOSZENIE MUSI ZAWIERAĆ:

- nazwę drużyny,

- zbiorową listę zawodników.

- indywidualny formularz zgłoszeniowy

 TERMIN ZGŁOSZEŃ upływa 31.05.2023 r.

regulamin.pdf

formularz_zgłoszeniowy.pdf

Zgłoszenie_drużynowe.pdf

III SENIORIADA

 

 

13 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolny w Kozłowie zagościło Mobilne Oceanarium, dzięki któremu przedszkolaki i uczniowie mogli w niecodzienny sposób z bliska podziwiać ocean.

Projekcja odbyła się w specjalnej kopule, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Projekcje w zaciemnionym wnętrzu były dostosowane do wieku dzieci. Naszym przedszkolakom i uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość.

GALERIA:

21 czerwca w Gminnym Centrum Kultury i Sportu spotkaliśmy się z wyróżniającymi uczniami klas VIII oraz ich rodzicami. Uroczystość prowadziła zastępca wójta, która przybliżyła sylwetki uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Statuetki dla Absolwentów Roku 2023 oraz listy pochwalne dla rodziców wręczył wójt Marek Wolszczak.

Tytuł Absolwenta Roku przyznaje się jednemu absolwentowi szkoły podstawowej, który uzyskał na świadectwie szkolnym średnią ocen powyżej 5,0 i wzorową ocenę z zachowania, a ponadto wykazał się szczególnymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach oraz wyróżniał się zaangażowaniem na rzecz środowiska szkolnego.

Tegoroczni laureaci:

Alicja Urban – SP w Zaborowie

Adam Kamiński – SP w Szkotowie

Krzysztof Śrut – SP w Rogożu

W związku z tym, że tytuł jest tylko jeden, a niektórzy uczniowie osiągnęli również wysokie wyniki, wójt wręczył również listy pochwalne następującym uczniom:

Maja Kucharzyk – SP w Rogożu

Aleksandra Raczkowska ZSP w Kozłowie

Natalia Felińska – ZSP w Kozłowie

Oktawian Kacprzycki – SP w Szkotowie

W ramach podziękowania wójt zaprosił uczniów i ich rodziców do Starej Szkoły w Browinie, a następnie muzeum w Grunwaldzie.

GALERIA

31 maja w Szkole Podstawowej w Rogożu odbył II GMINNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY pod hasłem „Umiem i chcę pomagać”.

Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich szkół gminnych podzieleni na dwie kategorie wiekowe – klasy I-IV i klasy 5-7. Każda szkoła oddelegowała 8 zawodników ( po 4 w każdej kategorii), z których losowo utworzono drużyny. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w zakresie: udzielania pierwszej pomocy, bandażowania, resuscytacji. Najważniejszą umiejętnością była jednak współpraca w grupie międzyszkolnej.

Nie były to typowe zawody, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali równorzędne nagrody i nie chodziło o rywalizację, ale szkolenie techniki udzielania pomocy i integrację rówieśniczą.

GALERIA