13 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolny w Kozłowie zagościło Mobilne Oceanarium, dzięki któremu przedszkolaki i uczniowie mogli w niecodzienny sposób z bliska podziwiać ocean.

Projekcja odbyła się w specjalnej kopule, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Projekcje w zaciemnionym wnętrzu były dostosowane do wieku dzieci. Naszym przedszkolakom i uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość.

GALERIA:

7 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie w ramach realizacji projektu „Z książką przez życie” zorganizowała warsztaty czerpania papieru.

W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie.

Pod okiem doświadczonej instruktorki- pani Joanny, dzieci krok po kroku zapoznały się z tajnikami czerpania papieru – od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru.

W trakcie zajęć ochotnicy aktywnie uczestniczyli w procesie wytwarzania papieru, który dzięki dodatkowym elementom takich jak liście, płatki kwiatów nabrał niezwykłego wyglądu. Na pamiątkę warsztatów uczestnicy otrzymali w prezencie książeczki autorstwa pani Joanny Tyluś Malak.

Pokaz ręcznie czerpanego papieru w powiązaniu z dobrą zabawą miał na celu przybliżyć historię papiernictwa oraz zachęcić dzieci do częstszego sięgania po książki.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Tyluś Malak za praktyczną lekcję historii.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Projekt „Z książką przez życie” jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GALERIA:

 

 

 

Jan Paweł II mówił do młodych: „Wy macie przenieść ku przyszłości  to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na imię „Polska”. Tego trudu się nie lękajcie.” Polska potrzebuje pamięci, aby budować  i pielęgnować tożsamość, dlatego 17 września w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie uczczono żołnierzy walczących i umierających za Ojczyznę podczas II wojny światowej.

W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli wydarzenia z 17 września 1939 roku, czyli atak ZSRS na Polskę, atak, który pociągnął za sobą tysiące ofiar zamordowanych w Katyniu. Tego dnia społeczność szkoły obchodziła również 2. rocznicę posadzenia Dębu Pamięci ku czci kapitana Leona Ciszewskiego zamordowanego w Kijowie-Bykowni. Jan Domański – członek Rodziny Katyńskiej opowiedział uczniom o Krzyżu Srebrnym Orderu Virtuti Militari – zbiorowym, pośmiertnym odznaczeniu żołnierzy polskich zamordowanych w Katyniu i innych nieznanych miejscach kaźni, nadane przez Prezydenta RP na Uchodźstwie profesora Stanisława Ostrowskiego.

Podczas uroczystości harcerze z drużyny działającej przy Szkole Podstawowej w Zaborowie otrzymali lilijkę - symbol braterstwa, dobrego uczynku i prawidłowej drogi. Dyrektor Beata Żujewska, Marek Wolszczak Wójt Gminy Kozłowo, Barbara Szczepkowska Zastępca Wójta oraz Alicja Hołubowicz Przewodnicząca Rady Gminy Kozłowo i Jadwiga Granica Przewodnicząca Rady Rodziców wspólnie z uczniami zapalili znicze oraz posadzili 27 tulipanów, aby w ten sposób upamiętnić kapitana 27. pułku artylerii lekkiej Leona Ciszewskiego.

GALERIA:

21 wrześni był wyjątkowym dniem dla najmłodszych wychowanków Zespołu Szkolno - Przeszkolnego w Kozłowie. Był  to "Dzień Przedszkolaka", które nasze przedszkolaki świętowały wyjątkowo.
Rano odwiedził je Wójt Marek Wolszczak oraz Zastępca Wójta Barbara Szczepkowska. Przedszkolaki wysłuchały życzeń oraz otrzymały słodki upominek. Później udały się na wycieczkę do działdowskiego kina do na film " O czym marzą zwierzęta ". Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w kinie.
Wszyscy byli zachwyceni. Oczywiście podczas spotkań i seansu nie zapomnieliśmy o zasadach sanitarnych

GALERIA: