Już 15 czerwca zapraszamy na III Powiatową Senioriadę Sportowo – Rekreacyjną. Tym razem impreza odbędzie się w Kozłowie.

 Startujemy o godz. 10.00.  Wszystkie konkurencje prowadzane będą drużynowo. Drużyna składa się z 6 osób

 Zawodnicy będą musieli się zmierzyć z konkurencjami:

 - Podłoga interaktywna – każdy z zawodników z drużyny za pomocą nóg zbija magiczne parasolki wyświetlane na magicznym dywanie.

- Hokejowy tor sprawności seniora – specjalnie przygotowany tor z slalomami do pokonania w jak najszybszym czasie z użyciem kija hokejowego oraz dmuchanej piłki.

- Labirynt – konkurencja polegająca na współpracy poszczególnych osób w drużynie

- Cornhole – konkurencja polega na wrzucaniu woreczków z fasolą do otworu w pochyłej platformie, oddalonej od rzucającego na odległość 5m.

- Strzał do bramki – konkurencja polega na umieszczeniu piłki nogą do mini bramki. Każda osoba z drużyny ma 3 kopnięcia do wykonania. Każdy zdobyty przez drużynę gol jest punktowany.

- Miasteczko ruchu drogowego – jazda rowerem lub hulajnogą.

W III Powiatowej Senioriadzie Sportowo-Rekreacyjnej mogą wziąć udział mieszkańcy Powiatu Nidzickiego powyżej 60 roku życia.

ZGŁOSZENIA DO ZAWODÓW:

- drogą e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (skan formularza )

- osobiście w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie

ZGŁOSZENIE MUSI ZAWIERAĆ:

- nazwę drużyny,

- zbiorową listę zawodników.

- indywidualny formularz zgłoszeniowy

 TERMIN ZGŁOSZEŃ upływa 31.05.2023 r.

regulamin.pdf

formularz_zgłoszeniowy.pdf

Zgłoszenie_drużynowe.pdf

III SENIORIADA

 

 

13 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolny w Kozłowie zagościło Mobilne Oceanarium, dzięki któremu przedszkolaki i uczniowie mogli w niecodzienny sposób z bliska podziwiać ocean.

Projekcja odbyła się w specjalnej kopule, która już na samym wstępie zrobiła na dzieciach ogromne wrażenie. Projekcje w zaciemnionym wnętrzu były dostosowane do wieku dzieci. Naszym przedszkolakom i uczniom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość.

GALERIA:

23 maja w Szkole Podstawowej w Rogożu odbyła się IV edycja Gminnego Turnieju Pierwszej Pomocy.

W tegorocznej edycji wystartowało 28 zawodników ze wszystkich naszych placówek. Uczniowie podzieleni w czteroosobowe grupy (wybrane losowo) sprawdzały swoją wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Zmagania poprzedziła krótka lekcja praktyczna, przeprowadzona przez ratownika medycznego. O tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy nikogo przekonywać nie trzeba, ale przypomniała o tym zastępca wójta Barbara Szczepkowska, która w imieniu wójta wręczyła wszystkim uczestnikom apteczki pierwszej pomocy. – Dla nas wszyscy jesteście wygranymi – mówiła.

GALERIA:

7 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie na Czytelników. Dzieci uroczyście złożyły ślubowanie i obiecały, że będą szanować książki oraz przestrzegać zasad obowiązujących w bibliotece.

Aktu pasowania dokonał wójt Marek Wolszczak. Pomagali mu w tym: zastępca wójta Barbara Szczepkowska oraz dyrektorzy ZS-P w Kozłowie Mirosława Ostrowska i Marcin Lisek, którzy wręczyli uczniom podarunki.

Uroczystość była również okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Bibliotekarza. Wójt życzył pracownicom naszej biblioteki z dyrektor Małgorzatą Sowińską na czele, satysfakcji z pracy oraz wspaniałej przygody z literaturą.