Projekt "Europejska przygoda edukacyjna kadry i uczniów SP w Szkotowie" został zaakceptowany przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 56520,00 Euro (ok. 243 00 zł)!

Dzięki przyznanej dotacji, uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie będą mieli wyjątkową okazję uczestnicz20yć w zagranicznych wyjazdach o charakterze edukacyjnym. Projekt obejmuje także szereg innych działań, które mają na celu podniesienie jakości kształcenia oraz rozwój kompetencji międzynarodowych naszych uczniów i kadry pedagogicznej.

Jesteśmy przekonani, że projekt "Europejska przygoda edukacyjna kadry i uczniów SP w Szkotowie" przyczyni się do wszechstronnego rozwoju naszych uczniów i nauczycieli, a także do umocnienia współpracy międzynarodowej naszej szkoły. Z wielką radością będziemy Państwa informować o postępach i kolejnych etapach realizacji projektu.

To wspaniała wiadomość, która otwiera przed naszą szkołą nowe możliwości i perspektywy. Czekamy z niecierpliwością na rozpoczęcie tej wyjątkowej europejskiej przygody!

3 czerwca w Szkole Podstawowej w Zaborowie odbył się piknik zorganizowany z okazji Warmińsko – Mazurskich Dni Rodziny. W szkolne mury wrócili rodzice, ciocie, a nawet dziadkowie. Nie mogło zabraknąć delegacji Urzędu Gminy z wójtem Markiem Wolszczakiem na czele.

Zgromadzeni goście oraz cała społeczność szkolna mieli okazję obejrzeć występy wokalne, taneczne oraz recytatorskie przygotowane przez wszystkie grupy wiekowe. Po części oficjalnej przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o Orle Białym. Ostatnim punktem programu były rodzinne rozgrywki sportowe oraz wspólne grillowanie.

Tegoroczne Dni Rodziny przebiegające pod hasłem  „Dobro rodziny czy nadgodziny”, zaliczyć możemy do bardzo udanych!

Poniedziałek (3 czerwca) w szkole w Rogożu rozpoczął się inaczej niż zwykle. Najpierw uczniowie obejrzeli tańczące przedszkolaki, przedstawienie o Bazyliszku, a później wysłuchali obieżyświata Łukasza….

Był to tylko wstęp do tego, co działo się później. Na uczniów, którym tego dnia towarzyszyli rodzice, czekały różne atrakcje. Gry i zabawy na świeżym powietrzu, dmuchańce, grill oraz wiele innych. Nie zabrakło również wójta Marka Wolszczaka, którzy złożył dzieciom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka, wręczył drobne upominki oraz życzył dobrej zabawy w rodzinnym gronie.

23 maja w Szkole Podstawowej w Rogożu odbyła się IV edycja Gminnego Turnieju Pierwszej Pomocy.

W tegorocznej edycji wystartowało 28 zawodników ze wszystkich naszych placówek. Uczniowie podzieleni w czteroosobowe grupy (wybrane losowo) sprawdzały swoją wiedzę z udzielania pierwszej pomocy. Zmagania poprzedziła krótka lekcja praktyczna, przeprowadzona przez ratownika medycznego. O tym, jak ważna jest umiejętność udzielania pomocy nikogo przekonywać nie trzeba, ale przypomniała o tym zastępca wójta Barbara Szczepkowska, która w imieniu wójta wręczyła wszystkim uczestnikom apteczki pierwszej pomocy. – Dla nas wszyscy jesteście wygranymi – mówiła.

GALERIA:

7 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie na Czytelników. Dzieci uroczyście złożyły ślubowanie i obiecały, że będą szanować książki oraz przestrzegać zasad obowiązujących w bibliotece.

Aktu pasowania dokonał wójt Marek Wolszczak. Pomagali mu w tym: zastępca wójta Barbara Szczepkowska oraz dyrektorzy ZS-P w Kozłowie Mirosława Ostrowska i Marcin Lisek, którzy wręczyli uczniom podarunki.

Uroczystość była również okazją do złożenia życzeń z okazji Dnia Bibliotekarza. Wójt życzył pracownicom naszej biblioteki z dyrektor Małgorzatą Sowińską na czele, satysfakcji z pracy oraz wspaniałej przygody z literaturą.

30 kwietnia uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kozłowie wprowadzili nas w „majowy nastrój”. Opowiadając o losach naszego kraju, przypomnieli o wadze i roli uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie – konstytucji. Miłym akcentem na koniec uroczystości było wspólne śpiewanie z księdzem Józefem Stroński.

We wspólnym świętowaniu uroczystości majowych uczestniczyła delegacja z Urzędu Gminy z wójtem Markiem Wolszczakiem na czele.

30 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie odbyła się uroczysta akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

O oprawę zadbały przedszkolaki. To oni pod kierunkiem swoich nauczycielek przygotowali pełne emocji piosenki, tańce oraz wystąpienia. Nie zabrakło oczywiście występu chóru szkolnego i pocztu szkolnego, który nadał całej uroczystości powagi. – Dziękuję za tak wspaniałe przygotowanie uroczystości, jestem z Was naprawdę dumny – mówił na zakończenie wójt Marek Wolszczak.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursach w ramach kampanii „Safe Bike”.

Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego w dwóch kategoriach: - klas I-III, - klas IV-VI.

Główne nagrody to ROWER oraz IPHONE

Zadaniem konkursowym jest wykonanie własnoręcznej pracy plastycznej w dowolnej technice (np. rysunek, plakat, komiks w formacie A2 bądź A3 lub makiety bądź innej kompozycji w formie przestrzennej), która przedstawiałaby wizję, wyobrażenie hasła „SAFE BIKE”. 4.

Prace konkursowe wraz z wypełnionym zgłoszeniem konkursowym i podpisanym oświadczeniem, stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu (z dopiskiem „KONKURS SAFE BIKE”), należy nadesłać lub dostarczyć osobiście do dnia 14 czerwca 2024 roku lub pocztą na adres: Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie, ul. Pstrowskiego 28 b, 10-602 Olsztyn.

Prace nadesłane lub dostarczone po terminie nie będą brały udziału w wyborze laureatów. Decyduje data stempla pocztowego.

CELE KONKURSU:

  1. Propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych zachowań na drodze podczas jazdy rowerem oraz pozostałymi środkami transportu osobistego m.in. hulajnoga, rolki, deskorolka.
  2. Promowanie ekologicznego środka codziennej komunikacji.
  3. Rozpowszechnianie jazdy na rowerze jako formy aktywnego spędzania wspólnego czasu z rodziną bądź przyjaciółmi.

Więcej informacji, regulamin oraz kartę zgłoszeń znajdziecie na stronie https://www.zdw.olsztyn.pl/strona-glowna/aktualnosci/370-konkurs.html

 

22 kwietnia odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. ,,Młodzież zapobiega pożarom”. Nasi uczniowie spisali się na medal i zarówno w starszej, jak i młodszej kategorii wiekowej będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich.

Pierwszy etap eliminacji polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który wyłonił finalistów. W finale, podczas eliminacji ustnych trzeba było udzielić odpowiedzi na zadane pytania.

Wyniki eliminacji powiatowych przedstawiają się następująco:

I GRUPA – uczniowie klasy I-IV szkół podstawowych

  1. Aleksandra Piotrkowska – Szkoła Podstawowa w Rogożu
  2. Maja Lubowiecka – Szkoła Podstawowa w Waśniewie
  3. Lena Załoga - Szkoła Podstawowa w Waśniewie

II GRUPA – uczniowie klasy V-VIII

  1. Amelia Ferszt – Szkoła Podstawowa w Szkotowie
  2. Filip Gorczyca – Szkoła Podstawowa w Szkotowie
  3. Dawid Ładziński – Szkoła Podstawowa w Janowie

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Przewodniczący bryg. Szymon Kokot, Sekretarz: ks. Krzysztof Kuleszo, Członkowie: Paweł Butowicz, Piotr Zakrzewski.

Pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody wręczali Starosta Marcin Paliński oraz pełniący obowiązki Komendanta Powiatowy Państwowego Straży Pożarnej w Nidzicy st. bryg. Jarosław Skalski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich!

29 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się XV edycja konkurs ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Kozłowo.

Z tekstem pełnym pułapek językowych zmierzyło się 33 uczniów naszych szkół podstawowych. Nad przebiegiem konkursu, a zwłaszcza jego aspektem ortograficznym czuwały emerytowane nauczycielki języka polskiego: Danuta Kazimierska i Bożena Skwarska. I choć tego dnia nie wynik był najważniejszy, a nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy, to tytuł Mistrza Ortografii zdobył Igor Szymczak, który popełnił najmniej błędów.

Gratulujemy!