29 listopada w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się XV edycja konkurs ortograficznego o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Kozłowo.

Z tekstem pełnym pułapek językowych zmierzyło się 33 uczniów naszych szkół podstawowych. Nad przebiegiem konkursu, a zwłaszcza jego aspektem ortograficznym czuwały emerytowane nauczycielki języka polskiego: Danuta Kazimierska i Bożena Skwarska. I choć tego dnia nie wynik był najważniejszy, a nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy, to tytuł Mistrza Ortografii zdobył Igor Szymczak, który popełnił najmniej błędów.

Gratulujemy!

21 czerwca w Gminnym Centrum Kultury i Sportu spotkaliśmy się z wyróżniającymi uczniami klas VIII oraz ich rodzicami. Uroczystość prowadziła zastępca wójta, która przybliżyła sylwetki uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

Statuetki dla Absolwentów Roku 2023 oraz listy pochwalne dla rodziców wręczył wójt Marek Wolszczak.

Tytuł Absolwenta Roku przyznaje się jednemu absolwentowi szkoły podstawowej, który uzyskał na świadectwie szkolnym średnią ocen powyżej 5,0 i wzorową ocenę z zachowania, a ponadto wykazał się szczególnymi osiągnięciami w konkursach i olimpiadach oraz wyróżniał się zaangażowaniem na rzecz środowiska szkolnego.

Tegoroczni laureaci:

Alicja Urban – SP w Zaborowie

Adam Kamiński – SP w Szkotowie

Krzysztof Śrut – SP w Rogożu

W związku z tym, że tytuł jest tylko jeden, a niektórzy uczniowie osiągnęli również wysokie wyniki, wójt wręczył również listy pochwalne następującym uczniom:

Maja Kucharzyk – SP w Rogożu

Aleksandra Raczkowska ZSP w Kozłowie

Natalia Felińska – ZSP w Kozłowie

Oktawian Kacprzycki – SP w Szkotowie

W ramach podziękowania wójt zaprosił uczniów i ich rodziców do Starej Szkoły w Browinie, a następnie muzeum w Grunwaldzie.

GALERIA

31 maja w Szkole Podstawowej w Rogożu odbył II GMINNY KONKURS PIERWSZEJ POMOCY pod hasłem „Umiem i chcę pomagać”.

Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich szkół gminnych podzieleni na dwie kategorie wiekowe – klasy I-IV i klasy 5-7. Każda szkoła oddelegowała 8 zawodników ( po 4 w każdej kategorii), z których losowo utworzono drużyny. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą w zakresie: udzielania pierwszej pomocy, bandażowania, resuscytacji. Najważniejszą umiejętnością była jednak współpraca w grupie międzyszkolnej.

Nie były to typowe zawody, ponieważ wszyscy uczestnicy otrzymali równorzędne nagrody i nie chodziło o rywalizację, ale szkolenie techniki udzielania pomocy i integrację rówieśniczą.

GALERIA

1 czerwca w Szkole Podstawowej w Zaborowie było zarazem uroczyście, jak i rodzinnie. Cała społeczność szkolna wraz z rodzicami spotkała się na boisku szkolnym aby obchodzić Święto Szkoły oraz Dni Rodziny.

Uroczystość, jak zwykle rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu. W części oficjalnej dyrektor szkoły Beata Żujewska podziękowała wszystkim za przybycie i zaangażowanie w wychowanie w duchu patriotycznym.  – Wybór imienia Orła Białego, którego społeczność szkoły dokonała 13 lat temu okazał się słuszny. Orzeł przyświeca wielu naszym inicjatywom – mówiła. Głos zabrał również wójt Marek Wolszczak, który na ręce dyrektor i przedstawiciela uczniów złożył życzenia i podarował „zestaw sportowca". – Dzisiaj jest również jeszcze jedno ważne święto – Dzień Dziecka, więc życzę Wam, drodzy uczniowie, samych słonecznych dni i jak najlepszych ocen – mówił wójt.

Kolejnym punktem uroczystości był montaż słowno- muzyczny, który zarazem wzruszał, jak i bawił. Na koniec uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły wzięli udział w pikniku. Pogoda dopisała, więc wszystkie przewidziane atrakcje również udało się zrealizować.

GALERIA

W ramach Dnia Samorządu Terytorialnego, który obchodzony jest 27 maja kozłowski urząd odwiedzili uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie.
Gościliśmy grupę Pszczółek wraz z wychowawczynią Eweliną Kusik oraz szóstoklasistów, których wychowawcą jest Małgorzata Sowińska. Uczniowie mieli okazję poznać pracę poszczególnych referatów oraz wcielić się w rolę radnych, zasiadając przy stole narad w domu kultury.
Dziękujemy za życzenia i zapraszamy częściej.

GALERIA:

W ramach programu Poznaj Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej w Szkotowie pojechali na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. Pozyskana z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotacja pozwoliła im zwiedzić i zobaczyć wiele interesujących miejsc i obiektów.

W programie wycieczki znalazły się:

 1. Oddział Etnografii przy Muzeum Narodowym w Gdańsku
 2. Katedra Oliwska
 3. Zwiedzanie statku „Sołdek”
 4. Pomnik Obrońców Wybrzeża i pole bitwy na Westerplatte
 5. Gdańska „starówka” – Bazylika Mariacka, Długi Targ, fontanna Neptuna
 6. Ośrodek Kultury Morskiej przy Muzeum Narodowym – sala interaktywna
 7. Spacer po „Monciaku” oraz molo Sopockie
 8. Seans filmowy w Multikinie
 9. Zwiedzanie statku Dar Pomorza
 10. Spacer po Skwerze Kościuszki
 11. Punkt widokowy Kamienna Góra
 12. Centrum Nauki Experyment – zajęcia edukacyjne „Eureka!”
 13. Muzeum Marynarki Wojennej

Wycieczka została zorganizowana w ramach programu Poznaj Polskę 2023. Kwota pozyskanej dotacji - 12 988 zł, całkowita wartość zadania – 16 235 zł.

 GALERIA: 

 

 

 

Tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Rogożu przebiegały pod hasłem: "Na jednej planecie mieszkamy, więc wszyscy o nią dbamy". W tym dniu obowiązywał zielony ubiór, a uczniowie pracowali metodą projektu.

Każda klasa tworzyła plakat, hasło, okrzyk oraz wiersz nawiązujący do myśli przewodniej dnia. Podejmowane działania w zespołach dostarczyły uczniom dużo radości. Wyniki ich pracy zostały zaprezentowane na forum szkoły podczas uroczystego apelu.

Prezentacje uczniów potwierdziły, że tematyka ekologiczna jest im bliska i doskonale wiedzą, jak dbać o naszą planetę. Kreatywność naszych wychowanków została nagrodzona gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.

GALERIA:

 

23 marca w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbył  się Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

W eliminacjach gminnych startowało 15 uczniów ze, którzy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe; klasy 1-4 i 5-8. Uczestnicy musieli rozwiązać test, na który mieli 30 minut, a następnie zmierzyć się z turą pytań ustnych. Do etapu powiatowego  zakwalifikowały się  2 osoby z każdej grupy, które uzyskały najlepszy wynik. Dla uczniów przygotowano poczęstunek, a na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe.  

Wyniki

grupa młodsza

I – Alicja Kosewska (SP Zaborowo)

II – Amelia Ferszt (SP Szkotowo

III –Marcel Cycen (SP Zaborowo)

Grupa starsza

I – Filip Gorczyca (SP Szkotowo

II  - Adrian Krawcewicz (ZSP Kozłowo)

III – Alan Kacprzycki (SP Szkotowo

 

3 marca w ramach projektu "Finansowo Aktywni" uczniowie klas 8 i 7 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie odwiedzili Urząd Gminy.
Młodych mieszkańców przywitał wójt Marek Wolszczak. Następnie skarbnik Piotr Radziewicz w przystępny sposób opowiedział o zagadnieniach finansowych dotyczących funkcjonowania gminy, a co za tym idzie, również naszych mieszkańców.
Nie obyło się bez pytań i krótkiego zwiedzania, tym razem wydziału finansowego. W przerwie na naszych gości czekał słodki poczęstunek.

GALERIA:

 

7 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie w ramach realizacji projektu „Z książką przez życie” zorganizowała warsztaty czerpania papieru.

W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie.

Pod okiem doświadczonej instruktorki- pani Joanny, dzieci krok po kroku zapoznały się z tajnikami czerpania papieru – od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru.

W trakcie zajęć ochotnicy aktywnie uczestniczyli w procesie wytwarzania papieru, który dzięki dodatkowym elementom takich jak liście, płatki kwiatów nabrał niezwykłego wyglądu. Na pamiątkę warsztatów uczestnicy otrzymali w prezencie książeczki autorstwa pani Joanny Tyluś Malak.

Pokaz ręcznie czerpanego papieru w powiązaniu z dobrą zabawą miał na celu przybliżyć historię papiernictwa oraz zachęcić dzieci do częstszego sięgania po książki.

Serdecznie dziękujemy pani Joannie Tyluś Malak za praktyczną lekcję historii.

Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Projekt „Z książką przez życie” jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

GALERIA: