Dzięki uporowi przewodniczącej Rady Gminy Kozłowo Alicji Hołubowicz, która jest również członkiem OSP, strażacy z Krokowa zamienią wysłużonego Żuka na na dużo młodszy i z niewielkim przebiegiem samochód pożarniczy.
28 lutego radni jednomyślnie podjęli uchwałę o zabezpieczeniu środków pieniężnych na ten cel w kwocie 36000 zł. To efekt starań przewodniczącej, która zabiegała o nowy wóz strażacki od kilku lat.

GALERIA:

 

Zapraszamy
18 czerwca
Nidzica, plac nad jeziorkiem miejskim
Program:
10:00 – otwarcie biura gry, rozdanie numerów i pakietów startowych
11:30 – rodzinna rozgrzewka
12:00 – wspólny start – rozpoczęcie gry
15:30- rozpoczęcie festynu – występy artystyczne, atrakcje dla najmłodszych, przekąski dla uczestników, rozdawanie medali
17:00 – finał gry (ogłoszenie zwycięzców, rozdanie i losowanie nagród)
18:00 – kino plenerowe

29 maja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się uroczysta sesja z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, podczas której do grona Zasłużonych dla Gminy Kozłowo dołączyła kolejna osoba.  

Sesję poprzedził występ najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Młodzi tancerze wywołali uśmiech i zachwyt  na twarzach zgromadzonych w domu kultury gości.

Oficjalną część uroczystości otworzyła przewodnicząca Alicja Hołubowicz, która podkreśliła rolę samorządności i złożyła wszystkim najlepsze życzenia. Wójt Marek Wolszczak dołączył do życzeń, a jednocześnie podziękował wszystkim pracownikom urzędu, jednostek podległych oraz instytucji współpracujących.  Opowiedział również w skrócie o historii samorządności i roli samorządów w codziennym życiu. Głos zabrali również zaproszeni gości: kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół, starosta oraz przewodniczący rady powiatu, którzy na ręce Alicji Hołubowicz i Marka Wolszczaka składali kwiaty oraz życzenia. Nie zabrakło również tortu.

Najważniejszym punktem sesji było wręczenie statuetki „Zasłużony dla Gminy Kozłowo”. IX w historii gminy tytuł, decyzją rady, trafił do Henryka Tuszyńskiego.

Henryk Tuszyński związany jest z Gminą Kozłowo od momentu zakupu ziemi na terenie Gminy w 2006 r. Jego bezinteresowna działalność społeczna rozpoczęła się od wspierania lokalnego Klubu Sportowego GKS Kozłowo. W 2012 roku został uhonorowany nagrodą Gregoroviusa w kategorii „Dobroczyńca Roku” między innymi za działalność dobroczynną na terenie Gminy Kozłowo. W latach późniejszych Henryk Tuszyński rozszerzył swoją działalność społeczną wspomagając Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kozłowie poprzez zakup odzieży i żywności dla mieszkańców gminy będących w trudnej sytuacji życiowej. Wspierał również m. in. Szkołę Podstawową w Szkotowie oraz inne szkoły z terenu gminy. Do dnia dzisiejszego bierze udział w gminnych uroczystościach, a od kilku lat pomaga w organizacji dożynek Gminno – Parafialnych.

W ramach podziękowania za współpracę gminy i powiatu oraz realizowane wspólnie inwestycje, statuetkę otrzymał również starosta Marcin Paliński.

W związku z tym, że 29 maja obchodzony jest Dzień Działacza Kultury – wójt, na ręce dyrektor Domu Kultury złożył podziękowania i wręczył kwiaty.

Po zamknięciu sesji, goście mogli obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów z Zaborowa oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu.

 

Zasłużeni dla Gminy Kozłowo

2012 – Bolesław Tołłoczko

2013 – Henryk Klimaszewski

2014 – Ryszard Cecot

2015 – Henryk Dzwonkowski

2016 – Ryszard Kaczmarczyk

2017 – Krystyna Kukwa

2018 – Józef Stroński

2019 – Bożena Judycka

 

GALERIA

19 maja delegacja z Gminy Kozłowo uczestniczyła w Samorządowym Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach, które odbyło się w ostródzkim amfiteatrze.

Sołtysi w Polsce byli już w XIII wieku i są jedną z najstarszych instytucją państwa. Obecnie w naszym kraju jest ponad 40 tys. sołtysów, natomiast na Warmii i Mazurach - 2,5 tysiąca, a w naszej gminie  - 31.

W Ostródzie blisko 100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności w minionych miesiącach. Wśród laureatów znalazł się sołtys Szkotowa, Grzegorz Kacprzycki. Wyróżnienie w jego imieniu odebrał wójt Marek Wolszczak.

Uhonorowani zostali również zwycięzcy konkursów „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego”, „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” czy „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich”.

Z kolei Marian Jurak (wiceprezes zarządu głównego PTTK) wygłosił wykład poświęcony 550-leciu urodzin Mikołaja Kopernika. - Jak Mikołaj Kopernik przybywał na Warmię to sołtysi już tutaj byli - mówił podczas prelekcji.

Wydarzenie zwieńczył koncert Sławomira.

GALERIA: