Wydarzenia kulturalne

Wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią bajki. Chętnie ich słuchają, ale z większą przyjemnością oglądają. To one dostrzegają różnice w bajkach, które im czytamy i w tych, które oglądają w telewizji, kinie czy w teatrze, gdzie dzieci czują się jak w krainie magii. Do takiego właśnie miejsca , 7 sierpnia dzieci pojechały z instruktorami z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie - było to Multikino w Olsztynie.

Tego dnia, uczestnicy wycieczki obejrzeli wspaniałą opowieść pt. „Król Lew”. Opowiada ona o młodym lwie Simba, który uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt. Ale podstępny wuj Skaza miał inne plany. Każdy, nawet drobny element tego widowiska działał na wyobraźnię dzieci. Po zakończeniu długiego seansu, pełne wrażeń dzieci odwiedziły jeszcze McDonalds. Wyjazd do kina był bardzo udany.

GALERIA:

piknik

 Kolejny Dzień Ziemi Kozłowskiej za nami. Tym razem bawiliśmy się na plaży w Kownatkach.

Ze względu na modernizację kozłowskiego stadionu, w tym roku impreza nie mogła odbyć się w Kozłowie. Po sprawdzeniu wszystkich możliwych lokalizacji, wójt zadecydował, że Dzień Ziemi Kozłowskiej odbędzie się przy plaży w Kownatkach. I po frekwencji można stwierdzić, że była to dobra decyzja. Impreza jak zwykle zgromadziła tłumy.

Dzieci mogły spędzić czas w wesołym miasteczku, gdzie korzystanie z atrakcji było bezpłatne. Nie zabrakło oczywiście atrakcji muzycznych. Na scenie wystąpiła Cleo oraz Sobota.  Zaprezentowali się również laureaci Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej: – Monika Hołubowicz, Natalia Kuczyńska, Aleksandra Smith, Klaudia Stefańska, Milena Głuszek, Klaudia Nowak oraz ubiegłoroczny zwycięzca – zespół Mufa.

Podczas imprezy wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na leczenie niespełna 3-letniej Kasi z Kownatek. Udało się zebrać 1001,35 zł!

Dni Kozłowa już za nami, ale za miesiąc zapraszamy na Gminno- Parafialne Dożynki, które w tym roku odbędą się wyjątkowo w sobotę – 31 sierpnia.

GALERIA:

24 lipca grupa harcerzy „Szare Wilki” z białoruskiego miasta Wołkowysk odwiedziła Kozłowo. Goście wspólnie z wójtem Markiem Wolszczakiem i przewodniczącą rady gminy Alicją Hołubowicz zapalili znicze pod dębami pamięci przy kozłowskim kościele, a następnie odwiedzili Urząd Gminy.

Harcerze przyjechali do Kozłowa a ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promujmy Kozłowo Nom Omnis Moriar, którego prezesem jest Maciej Prażmo. Goście zatrzymali się w Wietrzychowie i każdego dnia odwiedzają miejsca ważne ze względów historycznych lub społecznych. W bogatym programie nie zabrakło również Kozłowa.

Goście z Białorusi zapalili znicze przy dębach pamięci posadzonych przy parafii  św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie, a następnie udali się urzędu. Przy herbacie i cieście opowiedzieli o tym, jak wygląda życie w ich kraju, jak funkcjonuje harcerstwo, czy  oświata i jakie panują tam zwyczaje. Z komunikacją nie było najmniejszych problemów, ponieważ harcerze bardzo dobrze mówią po polsku, a niektórzy z nich nawet uczą się w polskich szkołach.

GALERIA: