Wydarzenia kulturalne

Można powiedzieć, że tydzień, a nawet dwa świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej gminie. Uroczystości, które odbywały się w świetlicach rozpoczęliśmy już 2 marca. Kulminacyjnym punktem obchodów był występ zorganizowany w Domu Kultury.

 Gminne Centrum Kultury i Sportu od zawsze stara się aby "Dzień Kobiet " był okazją do wspólnego radosnego świętowania. Imprezy przygotowywane są z myślą o wszystkich kobietach w naszej gminie, aby sprawić im wiele przyjemności. Zarówno w świetlicach jak i w sali widowiskowej odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Było naprawdę miło i sympatycznie.

Każdą świetlicę odwiedził wójt Marek Wolszczak wraz sekretarzem Jackiem Jankowskim i wręczył kobietom kwiatki oraz zaproszenia na kabaret „KOŃ POLSKI”. Świętowaliśmy po królewsku. Z lampką szampana, wyjątkową oprawą, przy muzyce, a w Cebulkach nawet z kabaretem przygotowanych przez dzieci uczęszczające na świetlice. Nie brakowało sympatycznych rozmów, zwłaszcza o tym, co się dzieje w naszej gminie. A, ze dzieje się dużo, bo inwestycje mnożą się, jak grzyby po deszczu – było o czym rozmawiać.

8 marca, podczas głównych obchodów Dnia Kobiet w sali widowiskowej dla Pań wystąpił cyrk „SZOK”. Wesoły występ clownów, żonglerka, a także występ z wężem robiły wrażenie! To wszystko połączone ze słodkim poczęstunkiem, kwiatami i życzeniami sprawiło, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

Uroczystą Maszą Św. w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Kozłowie rozpoczęliśmy główne obchody święta 11 listopada  w Gminie Kozłowo.

Bezpośrednio po mszy odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie. Treści, jak i muzyka, którą przygotowali uczniowie wprowadziła wszystkich w niezwykły nastrój pełen zadumy.

To była wspaniała lekcja historii, którą na pewno na długo zapamiętamy. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała debiutująca orkiestra dęta, działającej przy fundacji Exitibus ze Sławki Wielkiej.

GALERIA

W podziękowaniu za trud, jaki mieszkańcy włożyli w organizację tegorocznego Święta Plonów w 13 października w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbyło się spotkanie podożynkowe.

Było ono okazją do przypomnienia sztandarowej gminnej uroczystości, pochwalenia dobrych praktyk oraz docenienia wspólnego trudu. Poza tym mogliśmy wrócić do tego, co działo się pod koniec sierpnia - oglądając filmy z Dożynek i Dnia Ziemi Kozłowskiej. Ostatnim, ale jakże wyrazistym punktem spotkania, był występ Kabaretu Moherowe Berety.

GALERIA

13 października w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się Gminna Akademia, która była zwieńczeniem wcześniej przygotowanych uroczystości szkolnych w Szkotowie, Rogożu i Kozłowie.

O oprawę, zarówno w części oficjalnej, jak i artystycznej, zadbali nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Po wprowadzeniu sztandarów szkolnych oraz odśpiewaniu wszystkich zwrotek hymnu wysłuchaliśmy krótkiego referatu na temat historii Komisji Edukacji Narodowej. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektorów szkół gminnych złożyli podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły, którzy codziennie dbają o dobro naszych najmłodszych mieszkańców. Następnie wójt Marek Wolszczak, zastępca wójta Barbara Szczepkowska oraz dyrektorzy wręczyli nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkół gminnych.

Ostatnim punktem uroczystości był montaż słowno - muzyczny wykonany przez uczniów. – Nie wiedziałem, że mamy w gminie szkołę muzyczną. Pięknie śpiewaliście – mówił wójt dziękując uczniom za występ.

GALERIA