Wydarzenia kulturalne

W sobotę (1 czerwca) na placu zabaw w Krokowie dzieci obchodziły swoje święto. 

Zabawę rozpoczęto malowaniem twarzy po czym dzieci mogły sprawdzić się na torze przeszkód. Sołtys również sprawdził swoje możliwości, biorąc udział w zabawie, co wywołało najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci. 

Po ciężkich zmaganiach dzieci przyrządziły sałatkę owocową. Na zakończenie zabawy upieczono kiełbaski i rozdano nagrody.  

GALERIA:

3 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie rozstrzygnięto Konkurs na czytelnika 2018 roku.

- Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki – mówiła dyrektor biblioteki Małgorzata Sowińska.

Wójt Marek Wolszczak wręczył laureatom dyplomy oraz karty upominkowe do księgarni. Na koniec przy kawie i torcie wszyscy miło spędzili czas, rozmawiając o… książkach.

Laureaci konkursu czytelniczego

Szkoła podstawowa:

  1. Natalia Felińska
  2. Ksawery Czymerski
  3. Patrycja Semeniuk

Wyróżnienia: Marcelina Woźniak, Kinga Szmitka

Osoby dorosłe:

  1. Lidia Powirska (160 książek)
  2. Barbara Żygadło (141)
  3. Anna Dziąbowska (130)

Wyróżnienie: Paulina Kielecka

GALERIA:

Rodzice to najbliższe i najdroższe osoby. Są dni, w których w szczególny sposób chcemy okazać im pamięć i podkreślić ich znaczenie w naszym życiu.

1 czerwca, w ramach obchodów Dni Rodziny, dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III spotkały się ze swoimi rodzicami. Z okazji minionego Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca, wraz z wychowawczyniami – Marzeną Reszką, Iwoną Jaroszewską, Ewą Szymańską, Joanną Grzelą, Marią Chmielewską , najmłodsi przygotowali występ. Zaśpiewali kilka piosenek, w treści których podkreślili bardzo ważną rolę rodziców w ich życiu. Z dużym zaangażowaniem recytowali wiersze, wyrażając wdzięczność rodzicom za trud wychowania i ich bezwarunkową miłość. W żartobliwej scence opowiedzieli o trudach codziennego życia w rodzinie. Dzieci złożyły rodzicom życzenia i zaśpiewały „Sto lat”, a także przygotowały słodką niespodziankę.

Zaprezentowany montaż słowno – muzyczny został przygotowany w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna nasza Polska Cała”.

Występom towarzyszyła pełna emocji, ciepła, rodzinna atmosfera, tym bardziej, że uroczystość odbyła się w Dniu Dziecka.

„Kiedy byłem jak kropelka – czułem serca Twego bicie i wiedziałem, jak jest wielka MIŁOŚĆ, która daje życie

Ewa Szymańska

GALERIA:

Co prawda zbierało się na burze, ale na czas, który dzieci zdecydowały się spędzić z Gminnym Centrum Kultury i Sportu, wiatr przegonił chmury.

31 maja na placu przed kozłowską strażnicą odbył się Gminny Dzień Dziecka. Gości przywitali i zachęcili do wspólnego spędzania czasu dyrektor Domu Kultury – Małgorzata Krzyżewska  oraz wójt Marek Wolszczak.

Najmłodsi mogli bawić się w kulkach, zjeżdżać z dmuchanej zjeżdżalni lub bawić się w wielkim zamku. Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy i kiełbasek z grilla. Animatorzy z GCKiS przeprani za postaci z bajek zapraszali dzieci do wspólnej zabawy.

GALERIA: