Wydarzenia kulturalne

plakat 2022

8 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zorganizowała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz – historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatką wielu nagród literackich.

Autorka książek w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o swoim życiu, początkach kariery literackiej, pracy nauczyciela historii oraz skąd czerpie inspiracje do pisania książek. Zaprezentowała krótkie streszczenia swoich dzieł, ukazując czytelnikom wiele ciekawostek historycznych. Z pasją odpowiadała na zadawane pytania. Po zakończeniu spotkania była możliwość zakupu książek, a także otrzymania autografów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Z książką przez życie”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA:

 

 

W związku z panującym stanem epidemiologicznym, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie musiało zawiesić wszystkie zaplanowane do końca 2020 roku imprezy kulturalne i sportowe.

- Wszystkie zaplanowane do marca imprezy odbywały się zgodnie z planem i uchwalonym przez radę gminy kalendarzem imprez. Rozpoczęliśmy nawet próby do gali Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej, ale ze względu na koronowirusa musiały zostać przerwane – wyjaśnia Małgorzata Krzyżewska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i trudny do przewidzenia termin poprawy sytuacji epidemiologicznej nie pozwala na realizację przedsięwzięć zaplanowanych na najbliższe miesiące, tym bardziej, gdy proces ich przygotowania wymaga podjęcia działań ze znacznym wyprzedzeniem. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich dużych imprez – Miss Nastolatek, Powitania Lata, Dnia Ziemi Kozłowskiej, czy Dożynek – dodaje dyrektor.

Zaznacza, że decyzja o organizacji mniejszych wydarzeń, które nie wymagają kilkumiesięcznych przygotowań, będą podejmowane na bieżąco – zależnie od sytuacji epidemiologicznej.