27 sierpnia mszą świętą w kozłowskim kościele rozpoczęły się Gminno - Parafialne Dożynki w Kozłowie. Mszę dziękczynna w intencji rolników prowadzili księża z terenu gminy pod przewodnictwem ks. Józefa Strońskiego. O uroczystą oprawę zadbały poczty sztandarowe szkół oraz strażaków.

Po mszy wszyscy uczestnicy dożynek z młodzieżową orkiestrą dętą z Wieczfni Kościelnej na czele przemaszerowali na stadion.

Tu czekały na nich smakołyki przygotowane przez sołectwa, stragany i wesołe miasteczko.

W tym roku stoiska dożynkowe przygotowali:

Sławka Wielka, Niedanowo, Kamionki, Cebulki, Szkudaj, Klub Seniora, Zaborowo, Lipowo, Szymany, Dziurdziewo, Szkotowo, Bartki, Siemianowo, Fundacja Exitibus.

Mogliśmy również podziwiać wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Cebulki, Lipowo, Sławka Wielka i Szkotowo.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Agnieszka Tołłoczko - Wróbel i Jerzy Wróbel.

Po koncercie orkiestry dętej i zespołu Wrzos przyszedł czas na podziękowania.

Po części oficjalnej sołectwa wzięły udział w Turnieju Sołectw. Następnie wszyscy bawili się w razem z zespołem Spontan.

Na koniec wójt nagrodził sołectwa, które przygotowały wieńce oraz stoiska. Nagrody otrzymali również uczestnicy Turnieju Sołectw.

Na organizację Turnieju sołectw Gminy Kozłowo gmina pozyskała 25 000 zł dofinansowania z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

GALERIA

 

26 sierpnia po raz kolejny kozłowianie pokazali, że lubią i potrafią się bawić! Dzień Ziemi Kozłowskiej przyciągnął tłumy. Bawili się nasi mieszkańcy, jak i goście z sąsiednich powiatów.

Od godz. 14 na wszystkich, którzy skorzystali z naszej sobotniej oferty kulturalno - rozrywkowej, czekało wesołe miasteczko ze strefą darmową, kolorowe stragany i animacje dla dzieci. Nie zabrakło oczywiście słodkości i ciepłych przekąsek.

Później zrobiło się koncertowo. Na scenie zaprezentowali się finaliści Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej, których mogliśmy słuchać na Powitaniu Lata w Szkotowie. Po nich do zabawy gości porwał Papa D, Szafa, Skolim oraz WonerS.

GALERIA

dozynki 2023

Zaplanowane na wakacje wyjazdy zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu już za nami. Uczestnicy wracali do domu z uśmiechami na twarzach, więc mamy nadzieję, że byli zadowoleni.

Przygodę rozpoczęliśmy od Wakacyjnej Dobrej Nocki. Dzięki temu, że uczestnikami wydarzenia były dzieci z różnych miejscowości naszej gminy nawiązały się nowe przyjaźnie. Podczas czasu, który spędziliśmy razem odbył się Turniej Sprawnościowy, zajęcia plastyczne, wspólna kolacja i seans filmowy. Oczywiście najbardziej wytrwali zasnęli gdy na dworze było już jasno.

Następnie zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do Januszkowo Sport Resort. Były to intensywne dni aktywności sprytu i fantazji. Pogoda nam nie sprzyjała, ale bawiliśmy się świetnie, wcielając się w rolę fotografa, aktor, sportowca, bohatera, tancerza, a resztę zostawimy sobie w tajemnicy.

Pod koniec lipca gościliśmy w Klubie Seniora w Szkotowie. Animacje, konkursy, wspólne posiłki, ogniska, nauka gry na gitarze i rysunku to atrakcje, które czekały na uczestników wyjazdu. Poprzez naukę i wspólny czas integracja była na najwyższym poziomie, a co najważniejsze nawiązały się nowe przyjaźnie, gdyż w wyjeździe uczestniczyły dzieci z różnych miejscowości naszej gminy.

28 lipca ogromną ekipą wybraliśmy się do Multikina w Olsztynie na  seans filmowy BOMBA Lassie. Nowe przygody.

1 sierpnia w ramach propozycji wakacyjnej odbył się wyjazd do Term Warmińskich. Z wyjazdu skorzystali rodzice z dziećmi z terenu gminy.

GALERIA:

 

W pierwszych dniach lipca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyły się półkolonie.

Był to czas wspólnej zabawy, podczas której uczniowie nawiązywali nowe znajomości i pielęgnowali stare. To czas zwiedzania, uczenia się i aktywnego wypoczynku.

Dzięki Fundacji KPMG w Polsce, która wsparła organizację półkolonii finansowo (16 000 zł) , uczniowie zwiedzili katedrę we Fromborku, wysłuchali koncertu organowego, byli uczestnikami warsztatów fotograficznych w szkole oraz robienia świec i malowania na szkle zorganizowanych w Garncarskiej Wiosce, sprawdzali swoje umiejętności w grach plenerowych, zabawach tanecznych, a wszystkie te chwile ,,łapali” w fotograficzne kadry. Uczestnicy półkolonii mieli zapewnione posiłki lub słodkie przekąski. Zwieńczeniem tego wakacyjnego czasu była wystawa fotograficzna przygotowana przez młodzież z wykorzystaniem zdjęć zrobionych podczas półkolonii.

 

 

wakacje

13 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie wyróżniono najlepszych Czytelników 2022 roku. Tegoroczni laureaci książki czytają praktycznie codziennie. O swoich upodobaniach i preferencjach mogli porozmawiać przy poczęstunku, który przygotowały bibliotekarki.

Czytelnicy 2022 roku

Kategoria 7-9 lat

Wilamowski Antoni -176 książek

Lisowski Aleksander - 167 książek

Kategoria 10-12 lat

Kielecki Franciszek 213 książek

Tkaczyk Weronika 152 książki

Szklarska Sandra 139 książek

Osoby dorosłe

Śrut Renata 165 książek

Wilamowska Teresa 159 książek

Skurzyńska Danuta 123 książki

GALERIA:

powitanie lata 2023

1 czerwca na boisku osiedlowym w Kozłowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Atrakcji nie brakowało – każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanego placu zabaw, fotobudki oraz innych atrakcji. Na obchodzących swoje święto oraz ich opiekunów czekały liczne gry i zabawy ruchowe oraz malowanie twarzy. Nie zabrakło oczywiście odrobiny słodyczy – waty cukrowej i lodów.
GALERIA
2 czerwca w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Rogożu odbyły się Dni Rodziny. Zamówiona pogoda nie dotarła, ale i z tym organizatorzy sobie poradzili.
W iście jagiellońskim stylu uczniowie, rodzice i nauczyciele przenieśli się w czasie do średniowiecza. Mieli okazję wziąć udział w rozprawie, przyjąć na siebie kilka batogów, postrzelać z łuku, rzucać oszczepem lub kroić kapustę mieczem. Była to zarazem świetna zabawa, jak i żywa lekcja historii, która wszystkim przypadła do gustu. Po niemałym wysiłku fizycznym, każdy mógł liczyć na ciepły posiłek.
GALERIA: