Wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią bajki. Chętnie ich słuchają, ale z większą przyjemnością oglądają. To one dostrzegają różnice w bajkach, które im czytamy i w tych, które oglądają w telewizji, kinie czy w teatrze, gdzie dzieci czują się jak w krainie magii. Do takiego właśnie miejsca , 7 sierpnia dzieci pojechały z instruktorami z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie - było to Multikino w Olsztynie.

Tego dnia, uczestnicy wycieczki obejrzeli wspaniałą opowieść pt. „Król Lew”. Opowiada ona o młodym lwie Simba, który uczy się, jak mądrze rządzić królestwem zwierząt. Ale podstępny wuj Skaza miał inne plany. Każdy, nawet drobny element tego widowiska działał na wyobraźnię dzieci. Po zakończeniu długiego seansu, pełne wrażeń dzieci odwiedziły jeszcze McDonalds. Wyjazd do kina był bardzo udany.

GALERIA:

piknik

 Kolejny Dzień Ziemi Kozłowskiej za nami. Tym razem bawiliśmy się na plaży w Kownatkach.

Ze względu na modernizację kozłowskiego stadionu, w tym roku impreza nie mogła odbyć się w Kozłowie. Po sprawdzeniu wszystkich możliwych lokalizacji, wójt zadecydował, że Dzień Ziemi Kozłowskiej odbędzie się przy plaży w Kownatkach. I po frekwencji można stwierdzić, że była to dobra decyzja. Impreza jak zwykle zgromadziła tłumy.

Dzieci mogły spędzić czas w wesołym miasteczku, gdzie korzystanie z atrakcji było bezpłatne. Nie zabrakło oczywiście atrakcji muzycznych. Na scenie wystąpiła Cleo oraz Sobota.  Zaprezentowali się również laureaci Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej: – Monika Hołubowicz, Natalia Kuczyńska, Aleksandra Smith, Klaudia Stefańska, Milena Głuszek, Klaudia Nowak oraz ubiegłoroczny zwycięzca – zespół Mufa.

Podczas imprezy wolontariusze zbierali do puszek pieniądze na leczenie niespełna 3-letniej Kasi z Kownatek. Udało się zebrać 1001,35 zł!

Dni Kozłowa już za nami, ale za miesiąc zapraszamy na Gminno- Parafialne Dożynki, które w tym roku odbędą się wyjątkowo w sobotę – 31 sierpnia.

GALERIA:

24 lipca grupa harcerzy „Szare Wilki” z białoruskiego miasta Wołkowysk odwiedziła Kozłowo. Goście wspólnie z wójtem Markiem Wolszczakiem i przewodniczącą rady gminy Alicją Hołubowicz zapalili znicze pod dębami pamięci przy kozłowskim kościele, a następnie odwiedzili Urząd Gminy.

Harcerze przyjechali do Kozłowa a ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promujmy Kozłowo Nom Omnis Moriar, którego prezesem jest Maciej Prażmo. Goście zatrzymali się w Wietrzychowie i każdego dnia odwiedzają miejsca ważne ze względów historycznych lub społecznych. W bogatym programie nie zabrakło również Kozłowa.

Goście z Białorusi zapalili znicze przy dębach pamięci posadzonych przy parafii  św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie, a następnie udali się urzędu. Przy herbacie i cieście opowiedzieli o tym, jak wygląda życie w ich kraju, jak funkcjonuje harcerstwo, czy  oświata i jakie panują tam zwyczaje. Z komunikacją nie było najmniejszych problemów, ponieważ harcerze bardzo dobrze mówią po polsku, a niektórzy z nich nawet uczą się w polskich szkołach.

GALERIA:

Wójt Gminy Kozłowo zachęca mieszkańców Gminy Kozłowo, w szczególności młodzież, do udziału w programie edukacyjno - artystycznym z zakresu ochrony środowiska "Zielona Polska", którego punktem kulminacyjnym jest koncert zespołu Andre - twórcy hitów takich jak: Ale Ale Aleksandra, Tylko z Tobą, czy Mój Ty Aniele. Udział w wydarzeniu jest całkowicie darmowy, gmina zapewnia również transport. Ilość miejsc ograniczona.

Bilety otrzymają 44 osoby. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć osoby pełnoletnie. Osoby nieletnie muszą się zgłaszać z dorosłym opiekunem.

Zgłoszenia przyjmowane są osobiście w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie lub telefonicznie pod nr tel. 89 625 08 45 lub 89 625 08 10

Program spotkania edukacyjno - szkoleniowego z zakresu ochrony środowiska "Zielona Polska"

Hala Urania, ul. Piłsudskiego 44

6 sierpnia, godz. 18.00

18.00 - powitanie gości

            część edukacyjna i artystyczna, prowadzenie Derard Sawicki:

Zagadnienia:

- czynniki wpływające na kształtowanie się środowiska przyrodniczego obszaru, na którym leży Polska

- wpływ człowieka na naturalne środowisko obszaru, na którym leży Polska na przestrzeni dziejów

- skarby polskiej przyrody nieożywionej

- wybrane grzyby, rośliny i zwierzęta Polski

- najważniejsze zagrożenia przyrody i środowiska

- gospodarka odpadami (zbiórka selektywna)

- bezpieczeństwo powodziowe i ochrona rzek w Polsce

- PROFILAKTYKA - "Zdrowy tryb życia"

          cżęść edukacyjno - rozrywkowa 

- występ artystyczny zespołu ANDRE

\19.45 - zakończenie spotkania

 

30 czerwca chór Rozdroża działający przy Parafii Świętej Jadwigi Królowej w Rozdrożu Fundacja Exitibus wziął udział w VIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym, gdzie zajął  II miejsce w kategorii zespołowej.

Festiwal cieszy się dużą popularnością, a jego kolejna edycja zgromadziła wielu wykonawców, zarówno solistów jak i zespoły. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież szkolna, dorośli oraz seniorzy. Celem zorganizowanego Festiwalu było promowanie wartości kulturowych, rozwijanie uzdolnień muzycznych. Uczestnikom gratulujemy i życzymy, dalszych sukcesów.

Fot. Uczestnicy VIII Festiwalu Piosenki Religijnej w Janowcu Kościelnym

 29 czerwca nad jeziorem szkotowskim odbył się festyn z okazji powitania lata. Emocji jak zwykle nie brakowało.

Impreza jak zwykle składała się z kilku części. Najwcześniej rozpoczęła się X edycja Nidzickich Manewrów 4x4 – Misja Kozłowo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Na starcie stanęło niemal kilkadziesiąt, które w walce o pieczątki mierzyły się z błotem, kurzem, wysoką temperaturą. Nie wszystkie auta to wytrzymały, ale zawodnicy dojechali do mety cali i zdrowi. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach: Quady, Extrem – auta z wyciągarkami mechanicznymi, Wyczyn – auta bez wyciągarek,Turystyk – auta fabryczne lub delikatnie zmodyfikowane.

W samo południe do akcji przystąpili strażacy. Druhowie z Kozłowa, Szkotowa, Sarnowa i Krokowa zaprezentowali publiczności swoje możliwości. I trzeba przyznać, że było gorąco. Strażacy gasili pożar oraz pokazywali, jak wydobywa się osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć.

Po pokazie strażackim wszyscy przenieśli się na plażę. Na scenie zaprezentował się zespół Wrzos z Kownatek, a dzieci do zabawy porwały "Kaczki z Nowej Paczki". Na boisku natomiast rywalizowali siatkarze. W turnieju piłki plażowej wzięło udział 11 dwuosobowych ekip.

Kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję mogliśmy usłyszeć wokalistów startujących w konkursie Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Na scenie zaprezentowało się 10 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody zwycięzcom wszystkich konkursów wręczał wójt Marek Wolszczak oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Małgorzata Krzyżewska.

Wyniki

KATEGORIA STARSZA:

I – Monika Hołubowicz

II – Natalia Kuczyńska

III – Aleksandra Smith

KATEGORIA MŁODSZA:

I – Klaudia Stefańska

II – Milena Głuszek

III - Klaudia Nowak

 

 

 

W sobotę (22 czerwca) w Sławce Wielkiej mieszkańcy spędzili dzień bardzo aktywnie i sportowo.

Odbyły się rozgrywki w piłkę nożną. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – chłopcy do lat 6 i chłopcy od 7 do lat 12 walcząc o Puchar Rady Sołeckiej i Radnego. Od kilku lat tradycyjnie już w Sławce Wielkiej rozgrywany jest również mecz w piłkę nożną lub w siatkówkę o Puchar Wójta, o który walczą żonaci i kawalerowie. W tym roku po zaciętej walce Puchar zdobyli Kawalerowie.

Na zaproszenie Jana Skwarskiego radnego Sławki Wielkiej do Sławki przyjechały seniorki z Klubu Seniora w Kozłowie i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Kozłowie. Wspólnie z mieszkańcami Sławki pletli wianki, wspominali tradycje nocy świętojańskiej, śpiewali przy ognisku piekli kiełbaski.  W licznym gronie w dobrych humorach wszyscy wybrali się nad rzekę żeby puścić wianki na wodę. Zabawa w najlepsze trwała do późnego wieczora.

Organizatorami tej sympatycznej imprezy był Sołtys Zdzisław Sokołowski z Radą Sołecką, Świetlicowa 0 Danuta Dobies i Radny Jan Skwarski.

 

GALERIA:

W dniach 14-16 czerwca Gminne Centrum Kultury i Sportu zorganizowało biwak w ośrodku Ostoja Sport Resort w Lemanach.

W biwaku uczestniczyły dzieci i młodzież, która systematycznie uczęszczała na zajęciach podczas całego roku kulturalnego i brała czynny udział w imprezach organizowanych dla lokalnej społeczności. To był aktywny i bardzo przyjemny weekend. Jeszcze raz dziękujemy za aktywność! 

GALERIA:

W sobotę (1 czerwca) na placu zabaw w Krokowie dzieci obchodziły swoje święto. 

Zabawę rozpoczęto malowaniem twarzy po czym dzieci mogły sprawdzić się na torze przeszkód. Sołtys również sprawdził swoje możliwości, biorąc udział w zabawie, co wywołało najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci. 

Po ciężkich zmaganiach dzieci przyrządziły sałatkę owocową. Na zakończenie zabawy upieczono kiełbaski i rozdano nagrody.  

GALERIA:

3 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kozłowie rozstrzygnięto Konkurs na czytelnika 2018 roku.

- Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa w środowisku, zainteresowanie użytkowników biblioteki dobrą lekturą, aktywizowanie oraz wyrabianie nawyku systematycznego czytania, promocja książki i czytelnictwa oraz zachęcenie do częstego odwiedzania biblioteki – mówiła dyrektor biblioteki Małgorzata Sowińska.

Wójt Marek Wolszczak wręczył laureatom dyplomy oraz karty upominkowe do księgarni. Na koniec przy kawie i torcie wszyscy miło spędzili czas, rozmawiając o… książkach.

Laureaci konkursu czytelniczego

Szkoła podstawowa:

  1. Natalia Felińska
  2. Ksawery Czymerski
  3. Patrycja Semeniuk

Wyróżnienia: Marcelina Woźniak, Kinga Szmitka

Osoby dorosłe:

  1. Lidia Powirska (160 książek)
  2. Barbara Żygadło (141)
  3. Anna Dziąbowska (130)

Wyróżnienie: Paulina Kielecka

GALERIA: