Można powiedzieć, że tydzień, a nawet dwa świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej gminie. Uroczystości, które odbywały się w świetlicach rozpoczęliśmy już 2 marca. Kulminacyjnym punktem obchodów był występ zorganizowany w Domu Kultury.

 Gminne Centrum Kultury i Sportu od zawsze stara się aby "Dzień Kobiet " był okazją do wspólnego radosnego świętowania. Imprezy przygotowywane są z myślą o wszystkich kobietach w naszej gminie, aby sprawić im wiele przyjemności. Zarówno w świetlicach jak i w sali widowiskowej odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Było naprawdę miło i sympatycznie.

Każdą świetlicę odwiedził wójt Marek Wolszczak wraz sekretarzem Jackiem Jankowskim i wręczył kobietom kwiatki oraz zaproszenia na kabaret „KOŃ POLSKI”. Świętowaliśmy po królewsku. Z lampką szampana, wyjątkową oprawą, przy muzyce, a w Cebulkach nawet z kabaretem przygotowanych przez dzieci uczęszczające na świetlice. Nie brakowało sympatycznych rozmów, zwłaszcza o tym, co się dzieje w naszej gminie. A, ze dzieje się dużo, bo inwestycje mnożą się, jak grzyby po deszczu – było o czym rozmawiać.

8 marca, podczas głównych obchodów Dnia Kobiet w sali widowiskowej dla Pań wystąpił cyrk „SZOK”. Wesoły występ clownów, żonglerka, a także występ z wężem robiły wrażenie! To wszystko połączone ze słodkim poczęstunkiem, kwiatami i życzeniami sprawiło, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy!

Uroczystą Maszą Św. w Kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Kozłowie rozpoczęliśmy główne obchody święta 11 listopada  w Gminie Kozłowo.

Bezpośrednio po mszy odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie. Treści, jak i muzyka, którą przygotowali uczniowie wprowadziła wszystkich w niezwykły nastrój pełen zadumy.

To była wspaniała lekcja historii, którą na pewno na długo zapamiętamy. O oprawę muzyczną uroczystości zadbała debiutująca orkiestra dęta, działającej przy fundacji Exitibus ze Sławki Wielkiej.

GALERIA

W podziękowaniu za trud, jaki mieszkańcy włożyli w organizację tegorocznego Święta Plonów w 13 października w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbyło się spotkanie podożynkowe.

Było ono okazją do przypomnienia sztandarowej gminnej uroczystości, pochwalenia dobrych praktyk oraz docenienia wspólnego trudu. Poza tym mogliśmy wrócić do tego, co działo się pod koniec sierpnia - oglądając filmy z Dożynek i Dnia Ziemi Kozłowskiej. Ostatnim, ale jakże wyrazistym punktem spotkania, był występ Kabaretu Moherowe Berety.

GALERIA

13 października w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się Gminna Akademia, która była zwieńczeniem wcześniej przygotowanych uroczystości szkolnych w Szkotowie, Rogożu i Kozłowie.

O oprawę, zarówno w części oficjalnej, jak i artystycznej, zadbali nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaborowie. Po wprowadzeniu sztandarów szkolnych oraz odśpiewaniu wszystkich zwrotek hymnu wysłuchaliśmy krótkiego referatu na temat historii Komisji Edukacji Narodowej. Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy na ręce dyrektorów szkół gminnych złożyli podziękowania dla wszystkich pracowników szkoły, którzy codziennie dbają o dobro naszych najmłodszych mieszkańców. Następnie wójt Marek Wolszczak, zastępca wójta Barbara Szczepkowska oraz dyrektorzy wręczyli nagrody nauczycielom oraz pracownikom szkół gminnych.

Ostatnim punktem uroczystości był montaż słowno - muzyczny wykonany przez uczniów. – Nie wiedziałem, że mamy w gminie szkołę muzyczną. Pięknie śpiewaliście – mówił wójt dziękując uczniom za występ.

GALERIA

Miesiąc przed rocznicą odzyskania prze Polskę Niepodległości w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie po raz XVI odbył się Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych podzieleni na dwie kategorie wiekowe; klasy I-IV oraz klasy V-VIII. Występy nie tylko wprowadziły w patriotyczny i nostalgiczny nastrój, ale były bardzo ciekawą lekcją historii. Zwycięzcy obu  kategorii będą reprezentować naszą gminę w konkursie powiatowym, który 21 października odbędzie się w nidzickim zamku.

WYNIKI

kategoria I-IV

I – SP Rogóż

II – ZSP Kozłowo

kategoria V-VIII

I – ZSP Kozłowo

II – SP Zaborowo

III – SP Rogóż

GALERIA:

27 sierpnia mszą świętą w kozłowskim kościele rozpoczęły się Gminno - Parafialne Dożynki w Kozłowie. Mszę dziękczynna w intencji rolników prowadzili księża z terenu gminy pod przewodnictwem ks. Józefa Strońskiego. O uroczystą oprawę zadbały poczty sztandarowe szkół oraz strażaków.

Po mszy wszyscy uczestnicy dożynek z młodzieżową orkiestrą dętą z Wieczfni Kościelnej na czele przemaszerowali na stadion.

Tu czekały na nich smakołyki przygotowane przez sołectwa, stragany i wesołe miasteczko.

W tym roku stoiska dożynkowe przygotowali:

Sławka Wielka, Niedanowo, Kamionki, Cebulki, Szkudaj, Klub Seniora, Zaborowo, Lipowo, Szymany, Dziurdziewo, Szkotowo, Bartki, Siemianowo, Fundacja Exitibus.

Mogliśmy również podziwiać wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa: Cebulki, Lipowo, Sławka Wielka i Szkotowo.

Starostami tegorocznych dożynek byli: Agnieszka Tołłoczko - Wróbel i Jerzy Wróbel.

Po koncercie orkiestry dętej i zespołu Wrzos przyszedł czas na podziękowania.

Po części oficjalnej sołectwa wzięły udział w Turnieju Sołectw. Następnie wszyscy bawili się w razem z zespołem Spontan.

Na koniec wójt nagrodził sołectwa, które przygotowały wieńce oraz stoiska. Nagrody otrzymali również uczestnicy Turnieju Sołectw.

Na organizację Turnieju sołectw Gminy Kozłowo gmina pozyskała 25 000 zł dofinansowania z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

GALERIA

 

26 sierpnia po raz kolejny kozłowianie pokazali, że lubią i potrafią się bawić! Dzień Ziemi Kozłowskiej przyciągnął tłumy. Bawili się nasi mieszkańcy, jak i goście z sąsiednich powiatów.

Od godz. 14 na wszystkich, którzy skorzystali z naszej sobotniej oferty kulturalno - rozrywkowej, czekało wesołe miasteczko ze strefą darmową, kolorowe stragany i animacje dla dzieci. Nie zabrakło oczywiście słodkości i ciepłych przekąsek.

Później zrobiło się koncertowo. Na scenie zaprezentowali się finaliści Konkursu Polskiej Piosenki Rozrywkowej, których mogliśmy słuchać na Powitaniu Lata w Szkotowie. Po nich do zabawy gości porwał Papa D, Szafa, Skolim oraz WonerS.

GALERIA

Zaplanowane na wakacje wyjazdy zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu już za nami. Uczestnicy wracali do domu z uśmiechami na twarzach, więc mamy nadzieję, że byli zadowoleni.

Przygodę rozpoczęliśmy od Wakacyjnej Dobrej Nocki. Dzięki temu, że uczestnikami wydarzenia były dzieci z różnych miejscowości naszej gminy nawiązały się nowe przyjaźnie. Podczas czasu, który spędziliśmy razem odbył się Turniej Sprawnościowy, zajęcia plastyczne, wspólna kolacja i seans filmowy. Oczywiście najbardziej wytrwali zasnęli gdy na dworze było już jasno.

Następnie zorganizowaliśmy dwa wyjazdy do Januszkowo Sport Resort. Były to intensywne dni aktywności sprytu i fantazji. Pogoda nam nie sprzyjała, ale bawiliśmy się świetnie, wcielając się w rolę fotografa, aktor, sportowca, bohatera, tancerza, a resztę zostawimy sobie w tajemnicy.

Pod koniec lipca gościliśmy w Klubie Seniora w Szkotowie. Animacje, konkursy, wspólne posiłki, ogniska, nauka gry na gitarze i rysunku to atrakcje, które czekały na uczestników wyjazdu. Poprzez naukę i wspólny czas integracja była na najwyższym poziomie, a co najważniejsze nawiązały się nowe przyjaźnie, gdyż w wyjeździe uczestniczyły dzieci z różnych miejscowości naszej gminy.

28 lipca ogromną ekipą wybraliśmy się do Multikina w Olsztynie na  seans filmowy BOMBA Lassie. Nowe przygody.

1 sierpnia w ramach propozycji wakacyjnej odbył się wyjazd do Term Warmińskich. Z wyjazdu skorzystali rodzice z dziećmi z terenu gminy.

GALERIA:

 

W pierwszych dniach lipca w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Zaborowie odbyły się półkolonie.

Był to czas wspólnej zabawy, podczas której uczniowie nawiązywali nowe znajomości i pielęgnowali stare. To czas zwiedzania, uczenia się i aktywnego wypoczynku.

Dzięki Fundacji KPMG w Polsce, która wsparła organizację półkolonii finansowo (16 000 zł) , uczniowie zwiedzili katedrę we Fromborku, wysłuchali koncertu organowego, byli uczestnikami warsztatów fotograficznych w szkole oraz robienia świec i malowania na szkle zorganizowanych w Garncarskiej Wiosce, sprawdzali swoje umiejętności w grach plenerowych, zabawach tanecznych, a wszystkie te chwile ,,łapali” w fotograficzne kadry. Uczestnicy półkolonii mieli zapewnione posiłki lub słodkie przekąski. Zwieńczeniem tego wakacyjnego czasu była wystawa fotograficzna przygotowana przez młodzież z wykorzystaniem zdjęć zrobionych podczas półkolonii.