wosp 2023

plakat 2022

8 października Gminna Biblioteka Publiczna w Kozłowie zorganizowała w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kozłowie spotkanie autorskie z pisarką Grażyną Bąkiewicz – historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, laureatką wielu nagród literackich.

Autorka książek w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom o swoim życiu, początkach kariery literackiej, pracy nauczyciela historii oraz skąd czerpie inspiracje do pisania książek. Zaprezentowała krótkie streszczenia swoich dzieł, ukazując czytelnikom wiele ciekawostek historycznych. Z pasją odpowiadała na zadawane pytania. Po zakończeniu spotkania była możliwość zakupu książek, a także otrzymania autografów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII.

Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Z książką przez życie”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

GALERIA:

 

 

W związku z panującym stanem epidemiologicznym, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie musiało zawiesić wszystkie zaplanowane do końca 2020 roku imprezy kulturalne i sportowe.

- Wszystkie zaplanowane do marca imprezy odbywały się zgodnie z planem i uchwalonym przez radę gminy kalendarzem imprez. Rozpoczęliśmy nawet próby do gali Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej, ale ze względu na koronowirusa musiały zostać przerwane – wyjaśnia Małgorzata Krzyżewska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i trudny do przewidzenia termin poprawy sytuacji epidemiologicznej nie pozwala na realizację przedsięwzięć zaplanowanych na najbliższe miesiące, tym bardziej, gdy proces ich przygotowania wymaga podjęcia działań ze znacznym wyprzedzeniem. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich dużych imprez – Miss Nastolatek, Powitania Lata, Dnia Ziemi Kozłowskiej, czy Dożynek – dodaje dyrektor.

Zaznacza, że decyzja o organizacji mniejszych wydarzeń, które nie wymagają kilkumiesięcznych przygotowań, będą podejmowane na bieżąco – zależnie od sytuacji epidemiologicznej.

 

Ciesząca się od lat coraz większą popularnością Gala Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej w tym roku niestety nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że nie wybraliśmy tej jedynej, która założy w tym roku koronę. Użytkownicy Facebooka zadecydowali, że tytuł Miss Internautów, a tym samym główny tytuł w tym roku - otrzyma Magdalena Barańska.

12 dziewcząt z terenu gminy zdecydowało się wziąć udział w tegorocznej gali. Ruszyły przygotowani, nastolatki rozpoczęły próby i rozpoczęliśmy głosowanie internetowe. Niestety, wszystkie plany pokrzyżował koronawirus. - W związku z sytuacją epidemiologiczną i zawieszeniem działalności instytucji kultury, zmuszeni byliśmy do odwołania tegorocznej gali – wyjaśnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Małgorzata Krzyżewska.

Nie oznacza to jednak, że zrezygnowaliśmy z wyboru Miss. O przyznaniu tytułu zdecydowało najliczniejsze jury, jakie można sobie wyobrazić – użytkownicy Facebooka, którzy mogli przez kilka tygodni oddawać głosy na swoje faworytki na naszym gminnym profilu. Zainteresowanie konkursem, jak i liczba reakcji, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zwyciężczyni – Magdalena Barańska otrzymała ponad 1400 głosów.

- Doceniając zaangażowanie pozostałych dziewcząt i mając na uwadze fakt, że finałowa gala się w tym roku nie odbędzie, tytuły I i II wicemiss otrzymają kandydatki, które w głosowaniu internetowym zajęły 2 i 3 miejsce – mówi wójt Marek Wolszczak. Ze względu na pandemię dziewczęta odbiorą nagrody indywidualnie. - Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować wszystkim kandydatkom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie i zaprosić wszystkich na kolejne wybory Miss Nastolatek, które odbędą się za rok – dodaje wójt.

Miss Internautów/ Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Magdalena Barańska

miss 1

I Wicemiss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Julia Sabała

miss 2

II Wicemiss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Karolina Wiśniewska

miss 3

9 marca w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyły się gminne obchody Dnia Sołtysa.

Na początek wójt podziękował wszystkim sołtysom za ich pracę na rzecz mieszkańców. Życzył wytrwałości w podjętych działaniach oraz udanej współpracy. Marek Wolszczak wręczył obecnym na sali Paniom kwiatki z okazji Dnia Kobiet. Nie zabrakło również upominków dla sołtysów – w końcu to z powodu ich święta się spotkaliśmy.

Na koniec na scenie wystąpił Paweł Reszela – standuper z Zielonej Góry.  Niektórym występ tak przypadł do gustu, że płakali ze śmiechu.

Galeria:

Z okazji Dnia Kobiet w niedzielne popołudnie (8 marca) w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie odbyła się uroczystość adresowana do mieszkanek Gminy Kozłowo. W tym szczególnym dniu Wójt Gminy Kozłowo- Marek Wolszczak wręczył na ręce Pań piękne tulipany. Nie zabrakło również wielu ciepłych słów.

Następnie odbył się pokaz iluzji scenicznej -„Comedy Magic Show”, którzy zaprezentował przybyłym bogaty repertuar sztuk magicznych. W miłej atmosferze, przy kawie i tradycyjnym kołaczu można było oderwać się od codziennych trosk i problemów. Pełna sala oraz uśmiechy i oklaski obecnej na pokazie publiczności, najlepiej świadczą o tym, że warto było spędzić Dzień Kobiet w GCKiS.

GALERIA:

W piątek (28 lutego) uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kozłowie wysłuchali koncertu muzyki klasycznej, którego tematem byli „Klasycy wiedeńscy”.

Filharmonicy zabrali wszystkich w podróż po pięknym świecie utworów trzech wielkich mistrzów: Josepha Haydna, Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Ludwiga van Beethovena.
Fundatorem koncertu była Rada Rodziców, której cała społeczność szkoły bardzo dziękuje.

GALERIA:

W lutym dzieci z kozłowskiego przedszkola wybrały się na spektakl pt. „Doktor i jego zwierzęta” w reżyserii Marka Lisa-Orłowskiego. Główny bohater - doktor rozumiał mowę zwierząt, wraz ze swoimi pupilami wyruszył w podróż do Afryki, by ratować tamtejsze małpy. Podróż okazała się bardzo niebezpieczna, jednak podróżnicy pozostali nieustraszeni.

Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, które miało sprawić, że nasze pociechy z życzliwością i sympatią będą patrzeć na wszystkie żywe istoty – zwierzęta. Aktorzy, scena, muzyka oraz bajecznie kolorowe kostiumy przyciągały uwagę młodych widzów i wywołały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Do przedszkola wszyscy wrócili z uśmiechem na twarzy oraz dobrym humorem.

GALERIA:

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.

Dzień Myśli Braterskiej uświadamia, że wszyscy  są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku. W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne gry lub spotykają  się przy ognisku. Z tej okazji cała społeczność szkolna otrzymała lilijkę, która symbolizuje podążanie harcerzy w dobrym kierunku zgodnie z ideałami zawartymi w prawie i przyrzeczeniu.

GALERIA: