O tym, że wiosna to piękna pora roku, nie trzeba nikogo przekonywać. Świat staje się wtedy piękniejszy i zachęca do aktywnego wypoczynku.

To idealna okazja, żeby poznać uroki gminy Kozłowo z innej perspektywy. Warto wsiąść na rower i odwiedzić miejsca, których nie znacie lub, w których dawno nie byliście. Na pewno nie pożałujecie!

GALERIA:

Chodź kojarzy się raczej z deszczem i zimnem, bywa również piękna, złota i ciepła.

Zobacz jak jesień wygląda w gminie Kozłowo.

 

 

GALERIA:

Gmina Kozłowo ma swój urok o kożdej porze roku. Zimą również.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

GALERIA:

We wtorek (21 czerwca 2016) weszło w życie podpisane 1 czerwca 2016 r. rozporządzenie MSWiA dotyczące wprowadzenia tymczasowej kontroli na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Rozporządzenie powstało w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i Szczytem NATO w Polsce. Kontrola będzie przywrócona od 4 lipca do 2 sierpnia 2016 r. Podobne rozwiązanie zastosowano w Polsce podczas Euro 2012.

Tymczasowa kontrola graniczna realizowana będzie w oparciu o patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale do kontroli granicznej oraz pojazdy specjalistyczne tzw. schengenbusy wyposażone w specjalistycznych sprzęt i dostęp do baz danych, umożliwiających przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym.

Wszystkim, którzy planują wizytę w Polsce w tym terminie przypominamy o konieczności okazywania dokumentów oraz poddania się restrykcyjnym kontrolom bezpieczeństwa.