W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie Orange Światłowód, obszar nr. 5.28.11.00 Nidzicki, w którym znajduje się Gmina Kozłowo.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obszarach-bialych-plam-1-nabor-uruchomiony

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.
Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Na terenie gminy Kozłowo zostało objętych około 840 punktów adresowych!

Zobacz czy twój adres został objęty do podłączenia:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1c2h20P6XVYcQMbPYQV0vXm7NZsHvmbM&usp=sharing

Pytania dotyczące wyżej wymienionej inwestycji można kierować bezpośrednio na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jeśli punkt adresowy nie widnieje na mapie to znaczy, że nie jest objęty projektem KPO i zapotrzebowanie należy zgłaszać indywidualnie przez portal www.internet.gov.pl

Państwa zgłoszenie jest bardzo ważne i tylko ono zgłoszenie może skutkować dotakową możliwością podłączenia danego adresu w ramach tzw. dogęszczania sieci!

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026r.

UWAGA!!!

Dodatkowo na terenie samej miejscowości Kozłowo i Sątop jeszcze na początku drugiej połowy tego roku planowane jest położenie sieci światłowodowej jako inwestycji własnej Orange i podłączenie około 140 punktów adresowych! Prace już się rozpoczęły i infrastruktura została rozłożona m.in. na ulicy Dolinka, gdzie obecnie trwa kompleksowa modernizacja ulicy.

Punkty adresowe zaplanowane w ramach tej inwestycji nie będą punktami, które zostały wybrane w ramach podłączeń z  Krajowego Planu Odbudowy wykazanymi powyżej.

 

Obie inwestycje pozwolą na doprowadzenie sieci światłowodowej do prawie 980 puntków adresowych  na terenie naszej gminy!

Przez punkt adresowy należy rozumieć numer porządkowy danego budynku w którym może mieścić się jeden lokal mieszkalny jak i wiele lokali (blok, zabudowa wielolokalowa)

 

16 sierpnia przez uroczyste przecięcie wstęgi, symbolicznie przekazaliśmy do użytkowania dwie drogi, które zyskały nową nawierzchnię.

Z zaproszenia wójta Marka Wolszczaka skorzystał m.in. dyrektor oddziału terenowego  Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie – Grzegorz Kierozalski. – Gratuluję zakończenia kolejnych dofinansowanych przez nas inwestycji – mówił. Wojewoda Artur Chojecki i starosta Marcin Paliński zaznaczyli, że gmina sukcesywnie poprawia stan dróg, przez co mieszkańcom żyje się coraz lepiej.

Po części oficjalnej, symbolicznym przeciągu wstęgi i podziękowaniach przyszedł czas na zabawę oraz poczęstunek.

Wartość inwestycji to 349 930,44 zł. Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Oddział w Olsztynie. Dofinansowanie w 100% pokryło koszty zadania.

Obie drogi – na ul. Kolejowej w Kozłowie i w Kownatkach zyskały nową nawierzchnię oraz odwodnienie. Rozwiąże to problemy, z którymi mieszkańcy borykali się po ulewnych deszczach oraz wiosną i jesienią.

GALERIA:

Sezon inwestycyjny w pełni. Tak samo jest również w naszej Gminie. Zakończyliśmy realizację kolejnej inwestycji. Do użytku zostały oddane drogi w Kownatkach oraz przy ul. Nidzickiej.

Obie zyskały nową nawierzchnię oraz odwodnienie. Rozwiąże to problemy, z którymi mieszkańcy borykali się po ulewnych deszczach oraz wiosną i jesienią. Wartość inwestycji to 349 930,44 zł.

 

logo KOWR2Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom pozyskanym z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa - Oddział w Olsztynie. Pozyskane dofinansowanie w 100 % pokryło koszty zadania. 

GALERIA:

Takiego urodzaju inwestycyjnego nie było w Gminie Kozłowo chyba nigdy. Obecnie prowadzimy prace budowlane w pięciu miejscach!

W Kozłowie na ulicy Nidzickiej przy placu zabaw oraz w Kownatkach przebudowujemy drogi. Zyskają one nawierzchnię z kostki brukowej oraz powierzchniowe odwodnienie. Inwestycja jest w 100 % realizowana ze środków zewnętrznych.

To już 4 dotacja (500 tys. zł) pozyskana z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wcześniej wyremontowaliśmy ul. Leśną oraz drogi w Cebulkach i Sątopiu. – Możemy aplikować o środki na remonty dróg popegeerowskich przekazanych przez KOWR po 2000 roku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest nieprzeprowadzenie na nich, do czasu składania wniosku, żadnych prac remontowych – wyjaśnia wójt.

Kolejne dwie inwestycje prowadzimy przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kozłowie.

Zarówno w Miasteczku Ruchu Drogowego, jak i na bieżni lekkoatletycznej jest wykonana podbudowa. Już niebawem zostanie wyłożona warstwa asfaltowa. Na realizację Miasteczka Ruchu Drogowego Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Ziemia Kozłowska pozyskało  192 962 zł dofinansowania z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Trwają również prace budowlane na drodze w Sątopiu. To pierwszy etap inwestycji, na którą z rządowego programu pozyskaliśmy 1958040.00zł dofinansowania. W planach jest przebudowa ul. Kościelnej, na którą wykonawca ma się przenieść już w maju oraz Pólko i Dolinki.

GALERIA:

 

 

Dzisiaj przed budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste przekazanie wozu strażackiego druhom z Krokowa.
Po uroczystym odśpiewaniu hymnu, komendant OSP w Krokowie, Zbigniew Świecik odebrał z rąk wójta i przewodniczącej kluczyki do nowego wozu. – Mam nadzieję, że będzie on Wam dobrze służył i będziecie mieli tyle samo wyjazdów, ile powrotów – mówił Marek Wolszczak. Przewodnicząca Alicja Hołubowicz, która również jest jednocześnie członkiem OSP w Krokowie zaznaczyła ile znaczy dla nich posiadanie nowego auta. – Bogu na chwałę, ludziom na ratunek – podsumowała. Na koniec komendant OSP w Kozłowie, złożył na ręce starosty Marcina Palińskiego podziękowania, za wkład powiatu w zakup wozu dla ich jednostki.
W spotkaniu uczestniczył również przewodniczący rady powiatu Andrzej Bróździński oraz radni i sołtysi Gminy Kozłowo.
GALERIA:

 

Rozpoczynamy realizację kolejnej inwestycji, która w 100 % jest realizowana ze środków zewnętrznych.
Na plac budowy weszła firma Abrox, która przebudowuje drogę przy placu zabaw na ulicy Nidzickiej w Kozłowie. W ramach inwestycji dotychczasowa szutrówka zyska powierzchnię z kostki brukowej oraz powierzchniowe odwodnienie.
W czwartek, drugą cześć inwestycji - przebudowę drogi w Kownatkach, rozpocznie firma RAFKOP.
Na realizację tego zadania gmina otrzymała 499982,60 zł dofinansowania z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, oddział w Olsztynie. Prace mają się zakończyć jeszcze przed wakacjami.

Przed świętami ogłosiliśmy przetarg, a jeszcze  w tym roku rozpocznie się  termomodernizacja budynku Urzędu Gminy, GOPS-u i Domu Kultury oraz szkoły w Kozłowie. Budynki przejdą nie tylko gruntowną „przemianę” z zewnątrz, ale zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne i inne systemy, które będą nie tylko eko, ale pozwolą obniżyć koszty utrzymania budynków.

Kosztorysowa wartość tego zadania to 2 993 953,34 zł, przy czym wkład własny gminy to 15 %. Reszta środków pochodzi z dotacji pozyskanej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO województwa Warmińsko – Mazurskiego na lata 2014-2020. - Projekt „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Kozłowie” zakłada wykonanie prac poprawiających efektywność energetyczną budynków publicznych przy ul. Nidzickiej 31, Mazurskiej 3 i Szkolnej w Kozłowie.

Budynki przejdą głęboką, kompleksową, modernizację energetyczną – wyjaśnia wójt Marek Wolszczak. Inwestycja zakłada m.in. wymianę węzła ciepłowniczego, montaż systemu sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, wymianę okien i drzwi, docieplenie budynków oraz montaż paneli fotowoltaicznych. – Termomodernizacja budynków zmniejszy koszty ogrzewania i oświetlenia, poprawi również estetykę  - zaznacza Marek Wolszczak.

Realizacja projektu będzie kontynuacją prac remontowych, które przeprowadzono w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że gruntowny remont przeszła sala widowiskowa Domu Kultury, a także pomieszczenia w Urzędzie Gminy. Wyremontowaliśmy  podłogi, wygospodarowaliśmy miejsce na punkt podawczy oraz dwa pomieszczenia, przenieśliśmy salę ślubów.

Na placu przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w  Kozłowie powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego. Obiekt wyposażony w wiele ciekawych sprzętów, między innymi gry podwórkowe – będzie służył nie tylko najmłodszych. Czas tu będą mogły spędzać całe rodziny.

Dzięki współpracy gminy ze  Stowarzyszeniem Społeczno -Kulturalnym Ziemia Kozłowska przy szkole powstanie miejsce, gdzie dzieci i młodzież będzie mogła uczyć się przepisów ruchu drogowego oraz miło spędzić ,czas grając w gry podwórkowe takie jak: Twister, klasy, grzybek czy naśladuj mnie. – To miejsce stworzone z myślą o integracji i budowaniu społecznych więzi, idealnie nadające się do aktywnego spędzania czasu całych rodzin. Ogólnodostępny obiekt pozwoli rozwijać pasję naszych mieszkańców – wyjaśnia wójt Marek Wolszczak.

Środki na realizację inwestycji pozyskało stowarzyszenie Ziemia Kozłowska. Budowa Miasteczka Drogowego będzie kosztowała 192 000 zł, co stanowi 100 % wartości dotacji. Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu jest firma Abrox. Prace budowlane mają się zakończyć do końca czerwca.

Realizacja projektu "Budowa terenu rekreacyjnego - miasteczko ruchu drogowego w Kozłowie" jest dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -2020. 


prow

6 lutego Wójt Marek Wolszczak podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę na dofinansowanie Budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w miejscowości Gołębiewo. Gmina , w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzyma 2 742 982 zł, co stanowi 100 % wartości zadania.

Pozyskane środki pozwolą na przebudowę3,71 km  sieci wodociągowej oraz 3,95 km kanalizacji sanitarnej.  

Inwestycja ma się zakończyć do końca września 2023 roku.

 

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Kozłowie przy ul. Nidzickiej w roku 2021 zrealizowano zadanie: „Wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych i modernizacja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kozłowie” .
Dofinansowano ze środków rezerwy celowej na finansowanie realizacji zadań zleconych z zakresu administracji rządowej, związanych z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Dofinansowano ze środków rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 200.000,00 zł

Całkowita wartość zadania: 232.436,26 zł