W wyniku rozstrzygnięć konkursu ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, Orange Polska zbuduje internetową sieć światłowodową w projekcie Orange Światłowód, obszar nr. 5.28.11.00 Nidzicki, w którym znajduje się Gmina Kozłowo.

Informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/cppc/inwestycja-c111-zapewnienie-dostepu-do-bardzo-szybkiego-internetu-na-obszarach-bialych-plam-1-nabor-uruchomiony

Infrastruktura światłowodowa oparta na kablach światłowodowych doprowadzana będzie do granicy działki dla budynków jednorodzinnych i do części wspólnych dla budynków wielorodzinnych.
Wybudowana sieć będzie dostępna dla wszystkich operatorów, zainteresowanych świadczeniem usług na terenie gminy.

Na terenie gminy Kozłowo zostało objętych około 840 punktów adresowych!

Zobacz czy twój adres został objęty do podłączenia:

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit?mid=1c2h20P6XVYcQMbPYQV0vXm7NZsHvmbM&usp=sharing

Pytania dotyczące wyżej wymienionej inwestycji można kierować bezpośrednio na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Jeśli punkt adresowy nie widnieje na mapie to znaczy, że nie jest objęty projektem KPO i zapotrzebowanie należy zgłaszać indywidualnie przez portal www.internet.gov.pl

Państwa zgłoszenie jest bardzo ważne i tylko ono zgłoszenie może skutkować dotakową możliwością podłączenia danego adresu w ramach tzw. dogęszczania sieci!

Inwestycja będzie realizowana etapowo, a planowany termin jej zakończenia to 30.06.2026r.

UWAGA!!!

Dodatkowo na terenie samej miejscowości Kozłowo i Sątop jeszcze na początku drugiej połowy tego roku planowane jest położenie sieci światłowodowej jako inwestycji własnej Orange i podłączenie około 140 punktów adresowych! Prace już się rozpoczęły i infrastruktura została rozłożona m.in. na ulicy Dolinka, gdzie obecnie trwa kompleksowa modernizacja ulicy.

Punkty adresowe zaplanowane w ramach tej inwestycji nie będą punktami, które zostały wybrane w ramach podłączeń z  Krajowego Planu Odbudowy wykazanymi powyżej.

 

Obie inwestycje pozwolą na doprowadzenie sieci światłowodowej do prawie 980 puntków adresowych  na terenie naszej gminy!

Przez punkt adresowy należy rozumieć numer porządkowy danego budynku w którym może mieścić się jeden lokal mieszkalny jak i wiele lokali (blok, zabudowa wielolokalowa)