Takiego urodzaju inwestycyjnego nie było w Gminie Kozłowo chyba nigdy. Obecnie prowadzimy prace budowlane w pięciu miejscach!

W Kozłowie na ulicy Nidzickiej przy placu zabaw oraz w Kownatkach przebudowujemy drogi. Zyskają one nawierzchnię z kostki brukowej oraz powierzchniowe odwodnienie. Inwestycja jest w 100 % realizowana ze środków zewnętrznych.

To już 4 dotacja (500 tys. zł) pozyskana z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wcześniej wyremontowaliśmy ul. Leśną oraz drogi w Cebulkach i Sątopiu. – Możemy aplikować o środki na remonty dróg popegeerowskich przekazanych przez KOWR po 2000 roku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest nieprzeprowadzenie na nich, do czasu składania wniosku, żadnych prac remontowych – wyjaśnia wójt.

Kolejne dwie inwestycje prowadzimy przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kozłowie.

Zarówno w Miasteczku Ruchu Drogowego, jak i na bieżni lekkoatletycznej jest wykonana podbudowa. Już niebawem zostanie wyłożona warstwa asfaltowa. Na realizację Miasteczka Ruchu Drogowego Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Ziemia Kozłowska pozyskało  192 962 zł dofinansowania z Programu Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Trwają również prace budowlane na drodze w Sątopiu. To pierwszy etap inwestycji, na którą z rządowego programu pozyskaliśmy 1958040.00zł dofinansowania. W planach jest przebudowa ul. Kościelnej, na którą wykonawca ma się przenieść już w maju oraz Pólko i Dolinki.

GALERIA: