Koronawirus zdezorganizował i zmienił o 180 stopni życie ludzi, pracę firm oraz instytucji publicznych. - Musieliśmy zmienić system pracy, zamknąć instytucje kultury, zorganizować pracę zdalną w szkołach i ograniczyć przyjmowanie interesantów, ale nie oznacza to, że przestaliśmy działać. W zmienionej rzeczywistości realizujemy zaplanowane inwestycje – m.in. przebudowę drogi w Sławce Małej – mówi Wójt Marek Wolszczak.

Nowy asfalt na drodze już jest, a termin realizacji inwestycji nie jest zagrożony. Prace mają się zakończyć do 30 czerwca. Przypomnijmy, że jest to odcinek drogi, której modernizację finansuje Gmina Kozłowo i Powiat Nidzicki. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Inżynieryjnych PRDI S. A. Mława, którego oferta opiewa na kwotę 169.604,85 zł.

- Niedługo rozpocznie się kolejny etap remontu asfaltu na drodze w Sławce Wielkiej. To inwestycja drogowa realizowana wspólnie z powiatem, która zakończy się jeszcze w tym roku – wyjaśnia wójt.

Inwestycje realizowane wspólnie ze starostwem powiatowym to efekt pracy radnych powiatowych. - Na sesjach oraz komisjach zabiegam przede wszystkim o realizację inwestycji na terenie naszej gminy. Remont drogi od drogi woj. 538 przez Sławkę Wielką do Kozłowa w 70 % realizowany jest ze środków zewnętrznych, a resztę, w równym stopniu, finansuje Gmina Kozłowo i Powiat Nidzicki – wyjaśnia radny Jacek Jankowski.

GALERIA: