Oderwać dzieci i młodzież od komputerów, tabletów i telefonów, poszerzyć ich wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą je spotkać każdego  dnia i nauczyć udzielania pierwszej pomocy – właśnie takie cele chciał osiągnąć sołtys Szkotowa Grzegorz Kacprzycki, który zorganizował kurs dla osób, chcących wstąpić w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Inicjatywa sołtysa, który należy również do OSP Szkotowo cieszy się dużym zainteresowaniem. – W kursie uczestniczą 34 osoby w wieku od 10 do 16 lat. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 17 w Klubie Seniora w Szkotowie – wyjaśnia Grzegorz Kacprzycki. Dodaje, że jeśli ktoś jeszcze ma ochotę do nich dołączyć, serdecznie zaprasza.

- Utworzyliśmy męskie i żeńskie grupy. Iskierki, Płomyki i Ogniki uczestniczą w szkoleniu przygotowującym do zawodów młodzieżowych. Ćwiczymy rozwinięcie bojowe, a niebawem rozpoczniemy sztafetę – wyjaśnia.

Uczestniczy kursu dowiadują się, jak zachować się w momencie, kiedy są uczestnikami lub świadkami wypadku, na jaki numer zadzwonić, jakie informacje przekazać, itp. – Temperatura na zewnątrz nie pozwala na naukę tworu, ale do ćwiczeń z wodą jest idealna, pozwala połączyć naukę z zabawą – mówi Grzegorz Kacprzycki.

Szkolenie ma się zakończyć na przełomie września i października. Wtedy najwytrwalsi złożą przysięgę i otrzymają legitymacje. – Mam nadzieję, że grupa będzie równie liczna, jak teraz – zaznacza sołtys.

GALERIA: