Gmina zamierza aplikować o środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. O środki mogą ubiegać się również właściciele nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków.

Środki z dotacji można przeznaczyć na finansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych obiektów wpisanych do rejestru zabytków. Warunkiem jest posiadanie prawa własności do nieruchomości.

Wartość inwestycji  nie może przekroczyć 3, 5 mln złotych, z czego wnioskodawca musi zapewnić minimum 2 % wkładu własnego.

Podmiotem uprawnionym do złożenia  wniosku o dofinansowanie jest gmina, która może udzielić wsparcia właścicielom nieruchomości wpisanych do rejestru zabytków. W związku z tym osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania muszą złożyć wniosek.

Wnioski w wersji elektronicznej należy wysłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy do 15 lutego 2023 roku.

Gmina zweryfikuje wnioski w ciągu 14 dni i skontaktuje się z osobami, które zakwalifikują się do kolejnego etapu aplikowania o środki.

Szczegóły programu https://www.bgk.pl/programy-i-fundusze/programy/rzadowy-program-odbudowy-zabytkow/

POBIERZ WNIOSEK