1 lipca w Gminie Kozłowo gościła delegacja z miasta Buzancais we Francji. Goście odwiedzili naszą gminę w ramach współpracy z nidzickim stowarzyszeniem Przyjaźni Polsko-Francuskiej.

Francuzi spotkali się z władzami gminy oraz seniorami z Kozłowa i Szkotowa. Sekretarz Jacek Jankowski opowiedział im, jak samorząd wspiera seniorów oraz inwestycjach, które w tym kierunku realizuje. Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbieta Świgoń oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Małgorzata Krzyżewska przybliżyły natomiast projekty i akcje, które ich jednostki realizują wspólnie z seniorami. Goście również opowiedzieli trochę o sobie, o tym jak działa ich stowarzyszenie i na jakie wsparcie seniorzy mogą liczyć ze strony samorządu i państwa.

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzenie Klubu Seniora w Szkotowie. Goście byli pod dużym wrażeniem, a zwłaszcza tym, że zajęcia, w których uczestniczą seniorzy są nieodpłatne. Krótką wycieczkę po gminie Kozłowo zakończyliśmy w ośrodku Ostoja w Januszkowie.

GALERIA: