Można powiedzieć, że tydzień, a nawet dwa świętowaliśmy Dzień Kobiet w naszej gminie. Uroczystości, które odbywały się w świetlicach rozpoczęliśmy już 2 marca. Kulminacyjnym punktem obchodów był występ zorganizowany w Domu Kultury.

 Gminne Centrum Kultury i Sportu od zawsze stara się aby "Dzień Kobiet " był okazją do wspólnego radosnego świętowania. Imprezy przygotowywane są z myślą o wszystkich kobietach w naszej gminie, aby sprawić im wiele przyjemności. Zarówno w świetlicach jak i w sali widowiskowej odbyły się uroczystości związane z tym świętem. Było naprawdę miło i sympatycznie.

Każdą świetlicę odwiedził wójt Marek Wolszczak wraz sekretarzem Jackiem Jankowskim i wręczył kobietom kwiatki oraz zaproszenia na kabaret „KOŃ POLSKI”. Świętowaliśmy po królewsku. Z lampką szampana, wyjątkową oprawą, przy muzyce, a w Cebulkach nawet z kabaretem przygotowanych przez dzieci uczęszczające na świetlice. Nie brakowało sympatycznych rozmów, zwłaszcza o tym, co się dzieje w naszej gminie. A, ze dzieje się dużo, bo inwestycje mnożą się, jak grzyby po deszczu – było o czym rozmawiać.

8 marca, podczas głównych obchodów Dnia Kobiet w sali widowiskowej dla Pań wystąpił cyrk „SZOK”. Wesoły występ clownów, żonglerka, a także występ z wężem robiły wrażenie! To wszystko połączone ze słodkim poczęstunkiem, kwiatami i życzeniami sprawiło, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy!