W związku z panującym stanem epidemiologicznym, kierując się troską o bezpieczeństwo mieszkańców, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie musiało zawiesić wszystkie zaplanowane do końca 2020 roku imprezy kulturalne i sportowe.

- Wszystkie zaplanowane do marca imprezy odbywały się zgodnie z planem i uchwalonym przez radę gminy kalendarzem imprez. Rozpoczęliśmy nawet próby do gali Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej, ale ze względu na koronowirusa musiały zostać przerwane – wyjaśnia Małgorzata Krzyżewska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie. Rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i trudny do przewidzenia termin poprawy sytuacji epidemiologicznej nie pozwala na realizację przedsięwzięć zaplanowanych na najbliższe miesiące, tym bardziej, gdy proces ich przygotowania wymaga podjęcia działań ze znacznym wyprzedzeniem. - W związku z tym podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich dużych imprez – Miss Nastolatek, Powitania Lata, Dnia Ziemi Kozłowskiej, czy Dożynek – dodaje dyrektor.

Zaznacza, że decyzja o organizacji mniejszych wydarzeń, które nie wymagają kilkumiesięcznych przygotowań, będą podejmowane na bieżąco – zależnie od sytuacji epidemiologicznej.