Ciesząca się od lat coraz większą popularnością Gala Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej w tym roku niestety nie odbędzie się. Nie oznacza to jednak, że nie wybraliśmy tej jedynej, która założy w tym roku koronę. Użytkownicy Facebooka zadecydowali, że tytuł Miss Internautów, a tym samym główny tytuł w tym roku - otrzyma Magdalena Barańska.

12 dziewcząt z terenu gminy zdecydowało się wziąć udział w tegorocznej gali. Ruszyły przygotowani, nastolatki rozpoczęły próby i rozpoczęliśmy głosowanie internetowe. Niestety, wszystkie plany pokrzyżował koronawirus. - W związku z sytuacją epidemiologiczną i zawieszeniem działalności instytucji kultury, zmuszeni byliśmy do odwołania tegorocznej gali – wyjaśnia dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Małgorzata Krzyżewska.

Nie oznacza to jednak, że zrezygnowaliśmy z wyboru Miss. O przyznaniu tytułu zdecydowało najliczniejsze jury, jakie można sobie wyobrazić – użytkownicy Facebooka, którzy mogli przez kilka tygodni oddawać głosy na swoje faworytki na naszym gminnym profilu. Zainteresowanie konkursem, jak i liczba reakcji, przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zwyciężczyni – Magdalena Barańska otrzymała ponad 1400 głosów.

- Doceniając zaangażowanie pozostałych dziewcząt i mając na uwadze fakt, że finałowa gala się w tym roku nie odbędzie, tytuły I i II wicemiss otrzymają kandydatki, które w głosowaniu internetowym zajęły 2 i 3 miejsce – mówi wójt Marek Wolszczak. Ze względu na pandemię dziewczęta odbiorą nagrody indywidualnie. - Nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować wszystkim kandydatkom, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie i zaprosić wszystkich na kolejne wybory Miss Nastolatek, które odbędą się za rok – dodaje wójt.

Miss Internautów/ Miss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Magdalena Barańska

miss 1

I Wicemiss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Julia Sabała

miss 2

II Wicemiss Nastolatek Ziemi Kozłowskiej

Karolina Wiśniewska

miss 3