20 września o godz. 16.00 dzieci i seniorzy z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Kozłowie wybrały się na pieszą wędrówkę pod hasłem „Ruch, przygoda, zabawa” do Zakrzewa. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury.

Głównym celem wycieczki był konkurs fotograficzny pt. „ Pejzaż Kozłowa- dla każdego dla małego i dużego”. Przechadzaliśmy się po polach i lesie obserwując i fotografując naturalny ekosystem świata roślin. Dzieci fotografowały różne okazy przyrody (liście, drzewa, rośliny i owady). W końcu dotarliśmy do miejscowości Zakrzewo gdzie na nas czekała sołtys Barbara Brzezińska i mieszkańcy. Zostaliśmy mile przyjęci,  płonęło już ognisko, a na stole czekało mnóstwo słodkości oraz pyszny kompot. Gdy zaczęło się ściemniać musieliśmy się zbierać, choć nie było to łatwe, pełne brzuchy nie pozwalały nam na szybki marsz. Obiecaliśmy sobie, że na wiosnę ponownie ich odwiedzimy. Dziękujemy serdecznie za mega przyjęcie.

Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego 15 października !!!

GALERIA: