Na początku lipca w Szkotowie odbył się biwak, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia  było Gminne Centrum Kultury i Sportu .

Biwak rozpoczął się w środę o godz. 15.00 . Dzieci zostały zakwaterowane , otrzymały czyste pościele i zmagały się z urządzeniem sobie wygodnego „łóżeczka”. Gdy uporały się z tym nie lada „łatwym zadaniem”  odbyła się zbiórka i został wspólnie opracowany regulamin, pod którym podpisał się każdy uczestnik biwaku.

To był wspaniały czas! Dzieci uczestniczyły w wycieczce rowerowej do Ośrodka Wypoczynkowego Ostoja Sport Resort w Lemanach , gdzie korzystały z plaży i atrakcji ośrodka, a na zakończenie zjadły pyszny obiad i otrzymały deser. Wszyscy chętnie brali udział w zabawach , konkursach i pokazywali swoje zdolności.

Uczestnicy biwaku zachowywali się bardzo grzecznie, nie sprawiali żadnych kłopotów, dostosowali się do regulaminu i słuchali opiekunów. Zmęczone, lecz bardzo szczęśliwe, z planami na kolejny biwak, dzieci wróciły z tęskniącymi za nimi rodzicami do domu, a GCKiS otrzymało mnóstwo miłych słów za, co bardzo dziękujemy.

Biwak był podziękowaniem od  GCKiS  za całoroczną prace dzieciaków w roku kulturalnym.

GALERIA: