Od akademii w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kozłowie rozpoczęły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w Gminie Kozłowo.

Uczniowie kozłowskiej szkoły przedstawili bajkę o Jasiu i Małgosi oraz muzycznie podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę. Nie zabrakło oczywiście życzeń oraz kwiatów od Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców oraz wójta Gminy Kozłowo. Święto było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursów zorganizowanych z okazji X-lecia nadania szkole imienia Marii Zientary – Malewskiej oraz wysłuchania kilku wierszy patronki.

Tego samego dnia (11 października) w sali Gminnego Centrum Kultury i Sportu odbyły się obchody gminne, które w tym roku przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Rogożu. Na scenie, ze wspaniałym występem zaprezentowały się Fałszujące Nutki – zespół złożony z nauczycieli oraz kabaret. Obchody były okazją do wręczenia nagród Wójta Gminy Kozłowo oraz nagród dyrektorskich.

14 października Dzień Edukacji Narodowej świętowali natomiast uczniowie szkół w Szkotowie oraz Zaborowie. Programy artystyczne wywołały wiele emocji. Niejednemu nauczycielowi łezka zakręciła się w oko, ale powody były różne. Jedni śmieli się z radości, inni ze wzruszenia.

- Zawód nauczyciela nie należy do najłatwiejszych, dlatego bardzo doceniamy, to co robicie dla naszych dzieci i życzymy Wam wszystkiego najlepszego – mówił wójt Marek Wolszczak.