Takiego boiska sąsiedzi mogą nam zazdrościć. Dzięki pozyskanej przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ziemia Kozłowska” dotacji, boisko w Kozłowie przeszło prawdziwą metamorfozę.

Główna płyta boiska została całkowicie zmodernizowana, zyskała również sztuczne nawadnianie. Po obu stronach boiska, na długości ok. 36 metrów zamontowano piłkochwyty. W ramach inwestycji zamontowano również nowe bramki oraz boksy dla zawodników rezerwowych. To jednak nie wszystko. Wykonano również boisko rekreacji indywidualnej, tzw. boisko treningowe.

– Dzięki zaangażowaniu zarządu klubu i zawodników, ze względu na dużą liczbę trenujących zawodników wygospodarowano miejsce na dodatkowe boisko treningowe – mówi wójt Marek Wolszczak. Co prawda prace już się zakończyły, ale z uwagi na konieczność zakorzenienia się murawy zawodnicy rozpoczną rozgrywki na nowym stadionie dopiero w przyszłym sezonie.

Na realizację inwestycji Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Ziemia Kozłowska” otrzymało 205 tys. zł dotacji, która w 100 % pokrywa poniesione koszty.

Wójt oraz zawodnicy i zarząd klubu GKS Kozłowo dziękują Grzegorzowi Kwiecień oraz Zbigniewowi Reszka za udostępniony sprzęt, materiały oraz pracowników, którzy pracowali przy przygotowaniu boiska treningowego.