Mimo iż koniec roku za pasem to nie zwalniamy tempa. Sezon inwestycyjny trwa w najlepsze. Działania prowadzimy na wielu frontach. Obecnie realizujemy zadania o wartości ponad 19 milionów złotych

Nie od razu Rzym zbudowano…  a w naszym przypadku, w wielkim uproszczeniu, jest podobnie. I choć niektórym proces ten może wydawać się zbyt długi, to jest on niezbędny, a efekty  będziemy mogli zobaczyć już wkrótce. Ale zacznijmy od początku…. Najpierw musieliśmy zidentyfikować potrzeby, następnie sporządzić niezbędną dokumentację, znaleźć środki na realizację – a obecnie zrealizować!

A mowa oczywiście o inwestycjach, które obecnie realizujemy. Wartość tych, które trwają to  19 305 620,87 zł, z czego 17 205 727,12 zł to środki, które pozyskaliśmy z różnych źródeł.

Ale to jeszcze nie koniec, bo w zanadrzu mamy 10 445 990,00 – które przeznaczone są na kolejne inwestycje takie jak modernizacja oczyszczalni czy dróg na terenie gminy. W niemal 100 % są to środki pochodzące z dotacji, których realizację rozpoczniemy w przyszłym roku.

inwestycje 2023