Od czerwca do września Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Ziemia Kozłowska realizowało projekt „Moja oaza spokoju”. Dzięki grantowi pozyskanego z Fundacji Orlen, w Szkotowie powstała strefa relaksu oraz zakupiono sprzęt do pielęgnacji roślin. Po zniesieniu restrykcji związanych z pandemią miejsce to będzie służyło wszystkim mieszkańcom.

W ramach projektu utworzyliśmy strefę relaksu w pobliżu Klubu Seniora w Szkotowie. Zakupiliśmy narzędzia niezbędne do prac ziemnych oraz pielęgnacji stworzonego ogrodu, a także hamaki. Dzięki współpracy z gminą i sołtysem, na części terenu udało się położyć kostkę brukową i stworzyć stabilne podłoże dla zakupionych w ramach projektu stołów i krzeseł. Poza tym kupiliśmy elementy drewniane, z których mieszkańcy zmontowali płot do ogródka, drewniane pergole oraz skrzynki, w których posialiśmy zioła. Uwieńczeniem całości było posadzenie roślin zielonych oraz ustawienie murowanego grilla.

We wszystkie prace byli zaangażowani członkowie stowarzyszenia oraz mieszkańcy Szkotowa. Mogliśmy liczyć na wsparcie sołtysa oraz pracowników Urzędu Giny w Kozłowie

 Projekt sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.

Stowarzyszenie

GALERIA: