Zakończyła się trzydniowa akcja rozdawania maseczek filtrujących dla mieszkańców gminy Kozłowo. - Mimo iż rząd nałożył na obywateli nakaz zakrywania nosa i ust, a jak wiemy najlepiej nadają się do tego maseczki ochronne, nie przeznaczył na to żadnych środków. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, zdecydowaliśmy się na zakup maseczek nadających się do wielokrotnego użytku ze środków gminy – mówi wójt Marek Wolszczak.

Do mieszkańców gminy trafiło ponad 3 000 maseczek. W trakcie dystrybucji maseczek wydawaliśmy maksymalnie po dwie na każdą rodzinę.

Jeśli ktoś nie był w stanie odebrać maseczki, może się po nią zgłosić do Urzędu Gminy, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (89 625 08 33). - Sytuacja, w której się obecnie znajdujemy jest trudna. Na wszystkie możliwe sposoby staramy się jednak pomóc mieszkańcom i zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa – mówi wójt.

Przypominamy, że od 16 kwietnia mieszkańcy są zobowiązani do zakrywania ust oraz nosa w miejscach publicznych. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do ukończenia czwartego roku życia oraz osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności.

- Drodzy mieszkańcy stosujmy się do zaleceń i dbajmy o siebie i innych. A właśnie do tego może przyczynić się noszenie maseczek – apeluje Marek Wolszczak.