Pod koniec kwietnia, dziewczęta tworzące grupę TWOB: Kalina Stefańska, Zusia Szelągowska, Marysia Reszka, Aleksandradra Kordalska i Kasia Kowalewska otrzymały Nagrodę Specjalną za Oryginalny Pomysł i Stworzenie Widowiska Scenicznego w konkursie Dance Show Płośnica 2019. Swoją nagrodę postanowiły przekazać przedszkolakom z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Kozłowie.

16 maja dziewczęta wspólnie z wójtem Markiem Wolszczakiem, sekretarzem Jackiem Jankowskim, dyrektorką GCKiS Małgorzatą Krzyżewską oraz instruktorką Katarzyną Stefańską odwiedziły grupę mądrych sówek. Po tym, jak opowiedziały dzieciom, jak weszły w posiadanie ogromnego białego misia wręczyły go swoim młodszym kolegom i koleżanko. – Wam na pewno się przyda – mówiły. I chyba tak rzeczywiście jest, bo dzieci nie czekały ani chwili. Przytuliły się do swojego nowego puchatego przyjaciela.

Wójt Marek Wolszczak zaznaczył, że postawa dziewcząt jest godna naśladowała, a jednocześnie zachęcił dzieci do aktywności. – Mam nadzieję, że wielu z Was będzie odnosiło kiedyś takie, a nawet większe sukcesy – mówił.

GALERIA: