W marcu dwie mieszkanki gminy Kozłowo obchodziły 100 urodziny. Panie odwiedził wójt gminy Kozłowo Marek Wolszczak, który wraz z prezentem, kwiatami i listem gratulacyjnym od Prezesa Rady Ministrów złożył im najserdeczniejsze życzenia.

Pani Helena Pierog jest najstarszą mieszkanką gminy Kozłowo. Urodziła się 8 marca 1919 roku w Stanach Zjednoczonych. W wieku dwóch lat przeniosła się z rodzicami do Polski zamieszkali w Windykach pod Mławą. W 1998 pani Helena przeprowadziła się do córki do Kozłowa. Na zdrowie nie narzeka, a pamięcią mogłaby zawstydzić niejednego młokosa. Podczas urodzin bez zająknięcia wyrecytowała wiersz, którego uczyła się w szkole, czym bardzo zaskoczyła swoich gości.

Pani Władysława Krawcewicz od swojej rówieśniczki jest młodsza o niecały tydzień. Urodziła się 14 marca 1919 roku. W Kozłowie jest zameldowana od 1951 roku. Obecnie mieszka u wnuczki w Żabinach (gmina Rybno). Jest pogodna i cały czas się uśmiecha. Ma małe problemy ze zdrowiem, ale na brak apetytu nie narzeka.

Nasze stulatki są najstarszymi mieszkankami gminy Kozłowo.

GALERIA: