Wielkie serca i zaangażowanie mieszkańców Gminy Kozłowo sprawiło, że w ramach naszych lokalnych działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na leczenie dzieci zebraliśmy 21868,10 zł. i tym samym pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. W tym roku, pod okiem Gminnego Centrum Kultury i Sportu, które było koordynatorem akcji, grały wszystkie szkoły, pracownicy administracji samorządowej, sołectwa, świetlice wiejskie, kluby seniora, lokalne firmy, środowiskowy dom samopomocy, drużyny harcerskie, zespół Wrzos i wiele innych osób.

Jeszcze przed feriami w szkołach odbyły się licytacje, kiermasze ciast  i inne wydarzenia, podczas których zbierano pieniądze do puszek. Dzień przed wielkim finałem do akcji wkroczyli urzędnicy, którzy zostawili serce na parkiecie i walczyli z innymi samorządowcami z naszego powiatu  o zwycięstwo w turnieju siatkówki. Tego dnia nie wynik był najważniejszy, ale dobra zabawa i datki zebrane na orkiestrę.

Niedzielny finał zaczęliśmy od wielkiego morsowania nad jeziorem szkotowskim. Oprócz tradycyjnego wejścia do wody odbyły się licytacje, a wszyscy zmarznięci mogli się ogrzać przy ognisku i zjeść coś ciepłego.

Finalnym punktem imprezy była licytacja i towarzyszące temu występy artystyczne. W sali Gminnego Centrum Kultury zrobiło się tłoczno i naprawdę gorąco. Emocje towarzyszyły zarówno występującym na scenie, jak i biorącym udział w licytacjach.

Wszystko to  przełożyło się na ogromny sukces i kolejny rekord środków zebranych na WOŚP. Słowa uznania należą się wszystkim, którzy się do tego przyczynili! Brawo Wy!