24 lipca grupa harcerzy „Szare Wilki” z białoruskiego miasta Wołkowysk odwiedziła Kozłowo. Goście wspólnie z wójtem Markiem Wolszczakiem i przewodniczącą rady gminy Alicją Hołubowicz zapalili znicze pod dębami pamięci przy kozłowskim kościele, a następnie odwiedzili Urząd Gminy.

Harcerze przyjechali do Kozłowa a ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Promujmy Kozłowo Nom Omnis Moriar, którego prezesem jest Maciej Prażmo. Goście zatrzymali się w Wietrzychowie i każdego dnia odwiedzają miejsca ważne ze względów historycznych lub społecznych. W bogatym programie nie zabrakło również Kozłowa.

Goście z Białorusi zapalili znicze przy dębach pamięci posadzonych przy parafii  św. Apostołów Piotra i Pawła w Kozłowie, a następnie udali się urzędu. Przy herbacie i cieście opowiedzieli o tym, jak wygląda życie w ich kraju, jak funkcjonuje harcerstwo, czy  oświata i jakie panują tam zwyczaje. Z komunikacją nie było najmniejszych problemów, ponieważ harcerze bardzo dobrze mówią po polsku, a niektórzy z nich nawet uczą się w polskich szkołach.

GALERIA: