29 czerwca nad jeziorem szkotowskim odbył się festyn z okazji powitania lata. Emocji jak zwykle nie brakowało.

Impreza jak zwykle składała się z kilku części. Najwcześniej rozpoczęła się X edycja Nidzickich Manewrów 4x4 – Misja Kozłowo o Puchar Wójta Gminy Kozłowo. Na starcie stanęło niemal kilkadziesiąt, które w walce o pieczątki mierzyły się z błotem, kurzem, wysoką temperaturą. Nie wszystkie auta to wytrzymały, ale zawodnicy dojechali do mety cali i zdrowi. Zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach: Quady, Extrem – auta z wyciągarkami mechanicznymi, Wyczyn – auta bez wyciągarek,Turystyk – auta fabryczne lub delikatnie zmodyfikowane.

W samo południe do akcji przystąpili strażacy. Druhowie z Kozłowa, Szkotowa, Sarnowa i Krokowa zaprezentowali publiczności swoje możliwości. I trzeba przyznać, że było gorąco. Strażacy gasili pożar oraz pokazywali, jak wydobywa się osoby poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych. Trzeba przyznać, że było na co popatrzeć.

Po pokazie strażackim wszyscy przenieśli się na plażę. Na scenie zaprezentował się zespół Wrzos z Kownatek, a dzieci do zabawy porwały "Kaczki z Nowej Paczki". Na boisku natomiast rywalizowali siatkarze. W turnieju piłki plażowej wzięło udział 11 dwuosobowych ekip.

Kontynuując zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycję mogliśmy usłyszeć wokalistów startujących w konkursie Polskiej Piosenki Rozrywkowej. Na scenie zaprezentowało się 10 osób w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody zwycięzcom wszystkich konkursów wręczał wójt Marek Wolszczak oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Małgorzata Krzyżewska.

Wyniki

KATEGORIA STARSZA:

I – Monika Hołubowicz

II – Natalia Kuczyńska

III – Aleksandra Smith

KATEGORIA MŁODSZA:

I – Klaudia Stefańska

II – Milena Głuszek

III - Klaudia Nowak