3 września uczniowie szkół z terenu gminy Kozłowo rozpoczęli rok szkolny 2018/2019. W uroczystościach oprócz nauczycieli, uczniów i ich rodziców uczestniczyli przedstawiciele władz.

Jako pierwsi nowy rok szkolny powitali uczniowie Zespoło Szkolno-Przedszkolnego w Kozłowie. Po mszy świętej, którą odprawił ksiądz Andrzej Chędoszko pożegnano nauczycielki odchodzące na emeryturę. Po 35-latach pracy, ze szkoły odeszła Teresa Szulczak, a po 40 - dyrektorka Barbara Szczepkowska. Paniom żal był żegnać się z miejscem i osobami, z którymi spędziły tyle lat, o czym świadczyły łzy kręcące się w oku. 

Nie zabrakło również powitań. Funkcję dyrektora kozłowskiej szkoły objęła bowiem Mirosława Ostrowska, a w Zaborowie Beata Żujewska.

Wszystkie szkoły gminne były gotowe na przyjęcie uczniów. Remonty i prace przeprowadzone podczas wakacji pozwoliły na wygospodarowanie dodatkowych pomieszczeń i zapewnienie opieki wszystkim maluchom z gminy Kozłowo. We wszystkich szkołach funkcjonują bowiem oddziały przedszkolne.

GALERIA: