W tym roku, z powodu koronawirusa Dzień Strażaka świętowaliśmy inaczej niż zawsze. Nie było uroczystego apelu, wręczenia odznaczeń i awansów oraz mszy świętej, ale nie zabrakło ciepłych słów, gratulacji i podziękowań, które wójt Marek Wolszczak wraz z prezesem Związku Gminnego OSP Jackiem Jankowski złożył na ręce prezesów i naczelników OSP z terenu gminy.

Przedstawiciele naszych strażaków otrzymali środki ochrony osobistej w postaci maseczek wielokrotnego użytku ze znakiem graficznym. - Dwuwarstwowe maseczki wykonano z materiału zakupionego przez gminę i uszyto w lokalnym zakładzie krawieckim. Nadrukowany znak graficzny pozwala bez problemu określić, do której jednostki należą strażacy uczestniczący w akcjach – mówi wójt Marek Wolszczak.

Na terenie gminy Kozłowo działa pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które biorą czyny udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych. - Praca strażaka nie jest lekka, a ostatnio wyjątkowo niebezpieczna. Dlatego tym bardziej doceniamy i jeszcze raz dziękujemy za to, co robią – mówi Jacek Jankowski.

GALERIA: