Nie tylko dni i godziny otwarcia, ale i zakres świadczonych usług uległ zmianie – jednym słowem filia biblioteczna w Sarnowie cały czas się zmienia.

Od października biblioteka otwarta jest pięć dni w tygodniu. W poniedziałki, środy i piątki od 7.30 do 17.00, a we wtorki i czwartki od 10.00 do 18.00.

- Dostosowujemy się do mieszkańców, aby jak najlepiej zaspokajać ich potrzeby – wyjaśnia Małgorzata Sowińska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Kozłowie. Z tego właśnie powodu bibliotekarki rozpoczęły współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Sarnowie. Inicjatywą wykazuje się również nowo wybrana radna Agnieszka Chylińska, która ma wiele ciekawych pomysłów.

Zaplanowały również cykl zajęć promujących czytelnictwo. Pierwsze odbyło się 16 października. W trakcie spotkania dzieci słuchały  bajek czytanych poprzez teatr obrazkowy KAMISHIBAI pt. „Trzy świnki” i „O wilku i siedmiu koźlątkach”.  Wykazały się dużą znajomością bajek, a także chętnie kolorowały postacie z przeczytanych książek.  W planach są zajęcia plastyczne, konkursy literackie oraz inne integrujące środowisko lokalne.

- Biblioteka to nie tylko miejsce, w którym wypożycza się książki. Tutaj spotykają się mieszkańcy, korzystają z komputerów i Internetu. Uczestniczymy w różnych programach, pozyskujemy nowy sprzęt i nowości literackie – wyjaśnia dyrektor Małgorzata Sowińska.

GALERIA: