Kilkudziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szkotowie dołączyło do ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Punktualnie o godz. 12.00 uczniowie wzięli udział w biciu wielkiego rekordu. Przez 30 minut kolejno wykonywali resuscytację na pięciu fantomach. Akcję poprzedziła oczywiście rozmowa o tym, jak należy udzielać pierwszej pomocy. – Jestem z Was dumna i czuję się tu bardzo bezpiecznie, ponieważ wiem, że jeśli cokolwiek mi się stanie, będziecie w stanie mi pomóc – mówiła dyrektor szkoły, Beata Wasilewska. Postawę uczniów pochwaliła również przewodnicząca rady gminy Alicja Hołubowicz oraz wójt Marek Wolszczak, którzy wręczyli uczniom specjalne naklejki schody. – Mimo iż wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy macie w małym paluszki, to nauki nigdy za wiele – mówiła przewodnicząca.

Szkoła do akcji WOŚP przystąpiła po raz drugi. Ubiegłoroczny rekord pobiła, mam,y, że podobny rezultat uda się uzyskać również w skali kraju.

GALERIA: